موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی موکب

a/107323 :کد

دستیاری گفت؛

کمک پنج میلیارد ریالی مردم استان به موکب ها

  شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۲
تعداد بازدید : ۱۶۱   
 تحلیل ایران -کمک پنج میلیارد ریالی مردم استان به موکب ها

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) ایلام ازکمک ۱۰ میلیارد ریالی شامل مواد غذایی و پنج میلیارد ریال کمک نقدی خبرداد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) ایلام ازکمک 10 میلیارد ریالی شامل مواد غذایی و پنج میلیارد ریال  کمک نقدی خبرداد.

 

به گزارش تحلیل ایران؛رمضان دستیاری با بیان اینکه روزانه 33 هزار پرس غذای گرم تهیه و توسط موکب های این نهاد در مسیر تردد زائران اربعین توزیع می شود، اظهار کرد: تاکنون 235 هزا پرس غذای گرم در اختیار زائران اربعین قرار گرفته است.

 

دستیاری گفت: خدمات دهی به زائران اربعین حسینی توسط این نهاد در 15 موکب در مناطق مختلف استان ایلم در حال انجام است، همچنین 13 مکان نیز برای اسکان اضطراری زائران در نظر گرفته شده است.

 

معاون کمیته امداد ایلام همچنین از راه اندازی مرکز خدمات رسانی این نهاد به زائران اربعین حسینی در مهران خبر داد و افزود: این مرکز شامل آشپزخانه و محل اسکان است که با 800 میلیون ریال اعتبار در این شهرستان دایر شد.

 

وی یادآور شد: این نهاد برای اسکان زائران اربعین 13 مکان در مسیرهای تردد این افراد تداک دیده که تاکنون در این فضاها یک هزار و 750 نفر اسکان داده شده اند.

 

به گفته وی، همچنین در 15 مکانی که برای پارکینگ خودرو زائران در شهر مهران تدارک دیده شده بود تاکنون خدمات دهی به 765 خودرو انجام گرفته است.

 

دستیاری اضافه کرد: علاوه بر این امدادگران این نهاد بصورت شبانه روزی در موکب ها خدمات رسانی لازم را به زائران اربعین حسینی ارائه می دهند.

 

بر اساس اعلام مسئولان استان ایلام بیش از یک میلیون نفر از مرز مهران خارج شده و حدود 350 هزار نفر نیز وارد شده اند، این مرز بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا انتخاب اول زائران اربعین است.

 

هم اکنون موج ورود زائران به کشور از طریق مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام آغاز شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :