موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مرزچیلات

a/107393 :کد

استاندار ایلام گفت؛

نزدیکی به عراق اهمیت بهره برداری ازمرزچیلات را ۲برابرکرده است

  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۱
تعداد بازدید : ۳۶۷   
 تحلیل ایران -نزدیکی به عراق اهمیت بهره برداری ازمرزچیلات را ۲برابرکرده است

استاندارایلام گفت:مسافت اندک و نزدیکی به مرز مهران و شهرهای کوت و دیگر شهرهای کشور عراق، اهمیت بهره برداری از مرز چیلات دهلران را ۲ چندان می کند.

استاندارایلام گفت:مسافت اندک و نزدیکی به مرز مهران و شهرهای کوت و دیگر شهرهای کشور عراق، اهمیت بهره برداری از مرز چیلات دهلران را 2 چندان می کند.

 

به گزارش تحلیل ایران؛محمدرضا مروارید شامگاه شنبه در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه 2 سیما اظهار کرد: با توجه به اقبال مردم از مرز مهران باید تلاش کنیم زیرساخت های ارتباطی این مرز توسعه یابد.

 

به گفته وی، باید تلاش کرد سال آینده از مرز چیلات دهلران بهره برداری و استفاده شود در این صورت حجم زیادی از زائران اربعین می توانند تردد کنند.

 

 و مرکز کشور روان است و مشکل خاصی مشاهده نمی شود، تقسیم بار ترافیکی در سه مسیر مهران - دهلران، مهران - ایلام - حمیل و مهران - ایلام - ایوان موجب روان بودن ترددها شده است.

 

مروارید ادامه داد: نسبت به زمان مشابه سال گذشته شاهد افزایش چهار برابری بازگشت زائران اربعین از مرز مهران هستیم، حدود 30 درصد زائران مسیر مهران - دهلران - اندیمشک را برای بازگشت به شهرهای خود انتخاب می کنند ولی با وجود این حجم از زوار اما باز هم در اطلاع رسانی های برخی رسانه ها، مرز مهران مظلوم واقع شده است.

 

وی اضافه کرد: خبر بسته بودن مرز مهران در بازگشت زائران را به شدت تکذیب می کنم، زائرانی که دارای گذرنامه و ویزا باشند تا روز دوشنبه فرصت دارند از مرز مهران راهی کربلا شوند؛ پس از آن تردد با ویزای اربعین ممکن نیست.

 

بر اساس اعلام مسئولان استان ایلام بیش از یک میلیون نفر از مرز مهران خارج شده و حدود 450 هزار نفر نیز وارد شده اند، این مرز بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا انتخاب اول زائران اربعین است.

 

هم اکنون موج ورود زائران به کشور از طریق مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام آغاز شده است.

                               

عراق     تردد     زوار     مرزمهران     ایلام    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :