a/107394 :کد

استاندار ایلام گفت؛

سه هزاردستگاه اتوبوس کارجابجایی زوار را برعهده دارند

  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۶
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -سه هزاردستگاه اتوبوس کارجابجایی زوار را برعهده دارند

استاندارایلام گفت:سه هزاردستگاه اتوبوس سازمان حمل و نقل جاده ای برای جابجایی زائران فراخوان شده اندودرصورت نیازیک هزار و ۷۰۰دستگاه اتوبوس سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی استفاده خواهدشد.

استاندارایلام گفت:سه هزاردستگاه اتوبوس سازمان حمل و نقل جاده ای برای جابجایی زائران فراخوان شده اندودرصورت نیازیک هزار و 700دستگاه اتوبوس سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی استفاده خواهدشد.

 

به گزارش تحلیل ایران؛محمدرضا مروارید روز یکشنبه اظهار کرد: از ساعت 12 شب گذشته تا 8 صبح امروز نیز در مجموع 50 هزار زائر از طریق مرز مهران وارد کشور شدند.

 

به گفته وی، بیش از یک میلیون نفر نیز در ایام منتهی به اربعین حسینی از این نقطه مرزی به کشور عراق عزیمت کردند که تاکنون بیش از 450 هزار نفر وارد کشور شده و روند بازگشت همچنان در حال افزایش است.

 

وی افزود: روز گذشته نیز 500 نفر با در دست داشتن روادید مورد نیاز از مرز مهران وارد عراق شدند که 350 نفر ایرانی و 150 نفر نیز تبعه های کشورهای دیگر بودند.

 

مروارید تاکید کرد: روند بازگشت زائران از مرز مهران به داخل کشور امسال با سازماندهی بسیار مناسبی در جریان است و در سایه برنامه ریزی مناسب اتوبوس های مورد نیاز برای انتقال زائران به تدریج به محل ترمینال برکت مستقر می شوند.

 

بر اساس اعلام مسئولان استان ایلام بیش از یک میلیون نفر از مرز مهران خارج شده و حدود 450 هزار نفر نیز وارد شده اند، این مرز بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا انتخاب اول زائران اربعین است.

 

هم اکنون موج ورود زائران به کشور از طریق مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام آغاز شده است.

                               

اتوبوس     جابجایی     زوار     مرزمهران     ایلام    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :