موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی هلال احمر

a/107399 :کد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام؛

امدادرسانی هلال احمربه۴۰ حادثه رانندگی منتهی به مهران

  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ — ۱۲:۰۸
تعداد بازدید : ۱۴۰   
 تحلیل ایران -امدادرسانی هلال احمربه۴۰ حادثه رانندگی منتهی به مهران

مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام گفت: از بیستم آبان ماه سال جاری تا شب گذشته این جمعیت به ۴۰ حادثه رانندگی زائران اربعین حسینی در جاده های منتهی به مرز بین المللی مهران امداد رسانی شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام گفت: از بیستم آبان ماه سال جاری تا شب گذشته این جمعیت به 40 حادثه رانندگی زائران اربعین حسینی در جاده های منتهی به مرز بین المللی مهران امداد رسانی شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران؛حمد سلیمانی اظهار کرد: 11 هزار زائر در اردوگاه ایجاد شده در مرز و مدارس، مساجد، اماکن ورزشی و پایگاه جمعیت هلال احمر شهر مهران اسکان یافتند.

 

به گفته وی، در این مدت (هفت روز گذشته) همچنین از 796 زائر پایانه مرزی مهران آزمایش توسط امدادگران فشار خون و قند خون رایگان گرفته شده است.

 

سلیمانی تعداد مجروحان این حوادث که به مراکز درمانی اعزام شده اند را 187 نفر اعلام کرد و یادآور شد: در این مدت 15 هزار و 534 زائر در مسیرهای منتهی به مهران از خدمات درمانی و امدادی این جمعیت برخوردار شدند.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام اضافه کرد: امداد رسانی این جمعیت از طریق 23 پایگاه و سه فروند بالگرد با بکارگیری 200 امدادگر، 40دستگاه آمبولانس، 10دستگاه خودرو ست نجات و هشت دستگاه موتور آمبولانس در حال انجام است.

 

به گفته سلیمانی، خدمات رسانی جمعیت هلال احمر در ایام اربعین امسال به زائران از 20 آبان آغاز و تا 10 روز بعد از اربعین حسینی نیز ادامه دارد.

 

بر اساس اعلام مسئولان استان ایلام تاکنون بیش از یک میلیون نفر از مرز مهران خارج شده و تاکنون 450 هزار زائر نیز وارد شده اند، این مرز بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا انتخاب اول زائران اربعین است.

 

مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام قرار دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :