موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اشتغال زایی

a/107635 :کد

مروتی گفت؛

پرداخت تسهیلات اشتغال به۲۵۰ معتادبهبودیافته

  ﺳﻪشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۵ — ۱۱:۳۲
تعداد بازدید : ۱۵۹   
 تحلیل ایران -پرداخت تسهیلات اشتغال به۲۵۰ معتادبهبودیافته

معاون توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی ایلام گفت:براساس برنامه ریزی های انجام گرفته پرداخت تسهیلات اشتغال به ۲۵۰معتاد بهبودیافته که آموزش شغلی کسب کرده اندتاپایان امسال دردستورکار قرارگرفته است.

معاون توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی ایلام گفت:براساس برنامه ریزی های انجام گرفته پرداخت تسهیلات اشتغال به 250معتاد بهبودیافته که آموزش شغلی کسب کرده اندتاپایان امسال دردستورکاراین سازمان قرارگرفته است.

 

به گزارش تحلیل ایران؛ایوب مروتی اظهار کرد: یکی از اولویت های این حوزه در دفتر اعتیاد در کنار پیشگیری اولیه مساله اشتغال و بازتوانی معتادان پس از طی دوره درمانی است.

 

وی با بیان اینکه اشتغال ارتباط مثبت و نزدیکی با موفقیت در درمان دارد بیان کرد: چناچه در فرایند درمان بیماران به اشتغال توجه نشود بطور معمول درمان اعتیاد با شکست مواجه خواهد شد.

 

وی اظهار کرد: متقاضیان درمان بعد از رهایی از اعتیاد زمانی که وارد خانواده می شوند در برابر مشکلات بجا مانده از گذشته مایوس و درمانده شده که در نتیجه تنها راه گریز از این مشکل رفع بیکاری آنهاست.

وی اظهار کرد: در این راستا به هریک از این بهبود یافتگان که دارای مهارت شغلی بوده با توجه به شغل مورد نظر بین 100 تا 150 میلیون ریال تسهیلات اشتغال پرداخت خواهد شد.

 

مروتی اضافه کرد: بهزیستی در کنار پرداخت تسهیلات اشتغالزایی بهبود یافتگان آموزش مهارت های زندگی به این افراد را در دستور کار قرار داشته که در این زمینه این افراد مهارت های خودآگاهی، ارتباط موثر، کنترل استرس، خلاقیت و مهارت کسب و کار را کسب می کنند.
اکنون 11مرکز اقامتی درمان اعتیاد در استان ایلام فعالیت دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :