موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مرزمهران

a/107641 :کد

نماینده استان در مجلس شورای اسلامی؛

زائران با انتخاب مرز مهران بدرستی جواب تبلیغات منفی را دادند

  ﺳﻪشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۵ — ۱۱:۵۵
تعداد بازدید : ۱۶۰   
 تحلیل ایران -زائران با انتخاب مرز مهران بدرستی جواب تبلیغات منفی را دادند

نماینده استان درمجلس شورای اسلامی گفت:با وجودتبلیغات منفی که علیه مرزمهران وجودداشت و اززائران خواسته می شدمرزهای دیگررابرای سفرانتخاب کنندامااکثریت زائران باانتخاب مرزمهران جواب این تبلیغات رادادند.

نماینده استان درمجلس شورای اسلامی گفت:با وجودتبلیغات منفی که علیه مرزمهران وجودداشت و اززائران خواسته می شدمرزهای دیگررابرای سفرانتخاب کنندامااکثریت زائران باانتخاب مرزمهران جواب این تبلیغات رادادند.

 

به گزارش تحلیل ایران؛سلام امینی ضمن انتقاد از اظهارات انجام شده توسط مسئولان شهرداری تهران که اعلام کرده بودند کارهای انجام شده توسط آنها صورت گرفته و استاندار و مسئولان استان هیچگونه دخالتی در آن نداشته اند، اظهار کرد: اگر مدیریت جهادی استاندار ایلام و سایر مسئولان استانی نبود ما نمی توانستیم این چنین به زائران ابا عبدالله الحسین (ع) خدمت کنیم.

 

وی افزود: مردم شهرستان هایی که در مسیر تردد زائران اربعین قرار داشتند در این ایام نشان دادند که مشکلات اقتصادی باعث نمی شود در پذیرایی از زائران سنگ تمام نگذارند.

 

به گفته وی، در این ایام شاهد بودیم اقشار مختلف با برپایی موکب ها به بهترین شکل ممکن از زائران اباعبدالله الحسین (ع) استقبال و پذیرایی کرده و در برگشت نیز آنها را بدرقه کردند تا نشان دهنند در کنار تلاش های مسئولان، اجرای موفق این راهپیمایی تنها با حضور مردم امکان پذیر است.

امینی ادامه داد: طی نامه ای به ریاست سازمان صدا و سیما خواستار اجرای عدالت رسانه ای و انعکاس مطلوب اقیانوس شور و شعور عبادی، سیاسی مردم استان ایلام و مهران شدیم.

 

وی تاکید کرد: البته مسئولان و کارکنان شبکه استانی ایلام در این ایام پوشش مناسبی از روند تردد زائران و تلاش های صورت گرفته برای آرامش خاطر زائران داشتند که قابل تقدیر است.

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس دهم گفت: مهمترین دلایل انتخاب مرز مهران توسط زائران نزدیکی به شهرهای مذهبی کشور عراق، شیعه بودن مردمان هر 2 سوی مرز، ضریب امنیتی بالا و مهمان نوازی مردم استان ایلام است بنابراین نمی توان مردم را مجبور به استفاده از مرزهای دیگر کرد.

 

امینی اضافه کرد: یکی از مهمترین مشکلات زیرساختی استان ایلام نبود راه های استاندارد است که از وزیر راه و شهرسازی انتظار می رفت در این ایام به استان سفر می کرد و از نزدیک وضعیت راه ها را رصد می کرد که این امر اتفاق نیفتاد.

 

وی ادامه داد: کنگره عظیم اربعین با کمی و کاستی های که داشت انجام شد اما نباید مسئولان کشوری بعد از پایان این کنگره استان ایلام را فراموش کنند و یک ماه یا 2 ماه قبل از اربعین سال آینده به فکر بیفتند بلکه باید از همین امروز برای رفع مشکلات زیرساختی استان ایلام تلاش کنند تا سال آینده قسمت عمده ای از مشکلات زیر ساختی بر طرف شود.

 

گذرگاه مرزی مهران بدلیل نزدیکی به عتبات عالیات از معابر پر تردد زائران ایرانی است به طوری که در ایام منتهی به اربعین حسینی امسال از 2 میلیون و 100 هزار زائر حدود یک میلیون نفر از این مرز به کربلا سفر کرده اند.

                               

تردد     زوار     کربلا     مرزمهران     ایلام    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :