موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی تونل قلاجه

a/107645 :کد

امام جمعه ایلام؛

بازدید امام جمعه ایلام از تونل قلاجه

  ﺳﻪشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۳
تعداد بازدید : ۹۰۲   
 تحلیل ایران -بازدید امام جمعه ایلام از تونل قلاجه

حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی نماینده در بازدید از تونل قلاجه در جریان روند تکمیل این طرح ملی قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی نماینده در بازدید از تونل قلاجه در جریان روند تکمیل این طرح ملی قرار گرفت.

 

به گزارش تحلیل ایران؛وی در حاشیه این بازدید اظهار کرد: با اتمام پروژه بزرگ تونل قلاجه و چهار خطه شدن مسیر ایلام به مهران تردد در استان بویژه ایامی چون اربعین با سهولت بیشتری صورت می گیرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین لطفی ابراز امیدواری کرد با تسریع در تامین اعتبار این طرح توسط دولت تدبیر و امید، اجرای پروژه ملی تونل قلاجه شتاب بیشتری بگیرد چون داشتن جاده های مناسب و استاندارد به علت جغرافیای کوهستانی منطقه از نیازهای ضروری استان ایلام است.

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام هم در جریان این بازدید گفت: پیشرفت فیزیکی تونل قلاجه نزدیک 90 درصد است و بعد از عملیات لاینینگ باید نصب سیستم های روشنایی و تهویه عملیاتی شود.

 

سید کمال الدین میرجعفریان افزود: با اتمام حفاری و کف کنی تونل قلاجه بطور کامل، هم اکنون پیمانکار مشغول اجرای عملیات لاینینگ است و تاکنون بیش از 600 متر از یک هزار و 74 متر لاینینگ نیز به انجام رسیده است.

 

وی در خصوص مزایای این تونل اظهار کرد: با بهره برداری از این تونل شاهد کاهش 12 کیلومتری مسیر ایلام - کرمانشاه و حذف گردنه برفگیر قلاجه خواهیم بود ضمن اینکه استفاده از این تونل در صرفه جویی زمان و مصرف سوخت خودروها نیز تاثیر زیادی دارد.

 

عملیات اجرایی تونل قلاجه بعنوان دومین تونل بزرگ ترانزیتی کشور بر سر راه ارتباطی 2 استان ایلام و کرمانشاه تیر ماه سال 90 آغاز شد و قرار بود بعد از 30 ماه در اواخر سال 92 به بهره برداری برسد اما با گذشت بیش از پنج سال از کلنگ زنی این طرح ملی در حوزه استحفاظی شهرستان ایوان همچنان عملیات اجرایی آن ادامه دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :