موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی خدمات درمانی

a/107647 :کد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام؛

۲۴ هزار زائر از خدمات درمانی هلال احمربرخوردار شده اند

  ﺳﻪشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۵ — ۱۲:۲۴
تعداد بازدید : ۱۷۳   
 تحلیل ایران -۲۴ هزار زائر از خدمات درمانی هلال احمربرخوردار شده اند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام گفت: از ۲۰ آبان تا اول آذر ۲۴ هزار و ۴۱ زائر نیز در مسیرهای منتهی به شهرستان مهران از خدمات درمانی و امدادی این جمعیت برخوردار شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام گفت: از 20 آبان تا اول آذر 24 هزار و 41 زائر نیز در مسیرهای منتهی به شهرستان مهران از خدمات درمانی و امدادی این جمعیت برخوردار شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران؛محمد سلیمانی تعداد زائران مجروح این حوادث که به مراکز درمانی اعزام شده اند را 208 نفر اعلام کرد.

 

سلیمانی ادامه داد: در این مدت همچنین 19 هزار و 137 زائر در شهرستان مرزی مهران توسط این جمعیت در 14 مکان اسکان داده شدند و خدمات مناسب از جمله پذیرایی به آنها ارائه شد.

 

وی اظهار کرد: این افراد در اردوگاه ایجاد شده در مرز مهران و همچنین مدارس، مساجد، اماکن ورزشی و پایگاه جمعیت هلال احمر شهر مهران اسکان یافتند.

 

به گفته مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام، در این مدت همچنین از یک هزار و 21 زائر پایانه مرزی مهران آزمایش فشار خون و قند خون رایگان گرفته شده است.

 

وی اضافه کرد: امداد رسانی این جمعیت از طریق 23 پایگاه و سه فروند بالگرد با بکارگیری 200 امدادگر، 40 دستگاه آمبولانس، 13 دستگاه خودرو ست نجات و هشت دستگاه موتور آمبولانس در حال انجام است.

 

سلیمانی یادآور شد: خدمات رسانی جمعیت هلال احمر در ایام اربعین امسال به زائران از 20 آبان آغاز و تا 10 روز بعد از اربعین حسینی (10 آذر) نیز ادامه دارد.

 

مرز مهران بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا انتخاب اول زائران اربعین است و در ایام منتهی به اربعین حسینی بیش از یک میلیون نفر از این مرز به شهرهای مذهبی عراق رفتند و تاکنون 850 هزار نفر نیز از این طریق به میهن باز گشته اند.

 

مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام قرار دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :