موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی ترافیک

a/107822 :کد

معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام

امسال با یک طرفه کردن مسیر مهران به ایلام ترافیک روان بود

  چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۵
تعداد بازدید : ۲۲۹   
 تحلیل ایران -امسال با یک طرفه کردن مسیر مهران به ایلام ترافیک روان بود

معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام گفت:سال گذشته مشکلاتی در برگزاری و نحوه عزیمت زائران بویژه ازنظرایجادگره های ترافیکی وکمبود فضا برای پارک خودروها داشتیم که امسال با یک طرفه کردن مسیر مهران به ایلام

معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام گفت:سال گذشته مشکلاتی در برگزاری و نحوه عزیمت زائران بویژه ازنظرایجادگره های ترافیکی وکمبود فضا برای پارک خودروها داشتیم که امسال با یک طرفه کردن مسیر مهران به ایلام، ترافیک روانی داشتیم.

 

به گزارش تحلیل ایران؛حسین کلانتری اظهار کرد: روند بازگشت زائران از مرز مهران با سازماندهی بسیار مناسبی که امسال از سوی ستاد اربعین پیش بینی شد بخوبی در جریان است و تاکنون اکثر زائران به شهرهای خود بازگشته و در روزهای انتهایی هفته جاری نیز مابقی زائران وارد کشور خواهند شد.

 

وی افزود: با توجه به نزدیکی مرز بین المللی مهران به استان های مرکزی و شمالی کشور بیشتر زائران در مسیر بازگشت این نقطه را برای ورود به کشور بر می گزینند و حتی زائران سایر کشورها بویژه اتباع کشور آذربایجان نیز از این مرز به ایران وارد شدند و از استقبال و پذیرایی مردم و مسئولان استان هنگام عزیمت به کشورمان ابراز رضایت کردند.

 

جانشین رئیس ستاد اربعین استان ایلام تاکید کرد: از ابتدای بازگشت زائران تاکنون بیش از یک میلیون نفر از طریق پایانه مرزی مهران وارد کشور شده اند که نشان می دهد بیشتر زائران از این نقطه برای برگشت به شهرهای مبدا حرکت خود استفاده می کنند.

 

کلانتری یادآور شد: امسال بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان بازگشت زائران موکب های پذیرایی در مسیرهای منتهی به مرز مهران و همچنین سایر شهرستان های استان فعال و به پذیرایی از زائران مشغول هستند.

 

به گفته وی، مکان های مختلفی برای جانمایی و پارک خودروهای شخصی زائران در نظر گرفته شد و همچنین با سازماندهی موکب ها در نقاط مختلف از ازدحام جمعیت تا حد زیادی در شهر مهران جلوگیری شد.

 

معاون استاندار ایلام گفت: اعضای ستاد با بررسی دقیق نقاط ضعف امسال تمهیدهای لازم را برای برطرف کردن آنها در سال آینده اتخاذ خواهند کرد و تلاش خواهیم کرد سال به سال این مراسم با مشکلات کمتر و سازماندهی بهتر اجرا شود تا زائران بتوانند با فراغ بال به این مراسم معنوی عزیمت کنند.

 

گذرگاه مرزی مهران بدلیل نزدیکی به عتبات عالیات جز مکان های پرتردد زائران ایرانی است به طوری که در راهپیمایی اربعین حسینی از 2 میلیون و 100 هزار زائر ایرانی بیش از 50 درصد معادل حدود یک میلیون نفر آن از این مرز به کربلا سفر کرده اند.

                               

ترافیک     روان     مهران     ایلام        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :