موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی طرح اشتغال زایی

a/107824 :کد

معاون استاندار ایلام

بانک ها درپرداخت تسهیلات به طرح ها اقدام کنند

  چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۵ — ۱۸:۳۲
تعداد بازدید : ۱۵۳   
 تحلیل ایران -بانک ها درپرداخت تسهیلات به طرح ها اقدام کنند

معاون استاندار ایلام گفت:از بانک ها، دستگاه های متولی و مجریان طرح ها خواست هر چه سریع تر پرونده های ارجاعی را تعیین تکلیف کنند و از همه ظرفیت های خود برای پرداخت تسهیلات به این طرح ها اقدام کنند.

معاون استاندار ایلام از بانک ها، دستگاه های متولی و مجریان طرح ها خواست هر چه سریع تر پرونده های ارجاعی را تعیین تکلیف کنند و از همه ظرفیت های خود برای پرداخت تسهیلات به این طرح ها اقدام کنند.

به گزارش تحلیل ایران؛ حشمت الله عسگری روز چهارشنبه در نشست ستاد تسهیل سرمایه گذاری اظهار کرد: در بررسی عملکردی از وضعیت اقدام های انجام گرفته برای جذب تسهیلات و حمایت از واحدهای تولیدی، عملکرد استان ایلام چندان قابل قبول و دفاع نیست که این امر نیازمند بازنگری بانک ها، مجریان طرح ها و دستگاه های متولی است.

 

معاون استاندار ایلام خواستار تشکیل جلسه فوق العاده ای با حضور کارشناسان استانداری، صنعت معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، بانک ها و مجریان طرح های بلاتکلیف شد.

 

در ادامه این نشست وضعیت عملکردی استان در خصوص طرح های تولیدی بررسی شد، همچنین مجریان چند طرح تولیدی نیز به تشریح مسایل و مشکلات خود با بانک های عامل پرداختند.

 

از یک هزار طرح ثبت نامی در سامانه بهین یاب تنها 44 طرح موفق به دریافت تسهیلات شده اند و 127 طرح دیگر به دلایل مختلف از جمله نبود وثیقه، عدم تعیین تکلیف بدهی های قبلی، مالیات و ... هنوز در کمیته بررسی و بانک ها هستند.

 

در مجموع 553 واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری 265 هزار میلیون ریال و ظرفیت اشتغال 9 هزار و 171 نفر در استان ایلام وجود دارد که 183 واحد آن معادل 33 درصد نیمه فعال و یا تعطیل است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :