موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی نیروی انتظامی

a/107883 :کد

دبیر قرارگاه امام علی(ع) استان؛

فعالیت نیروی انتظامی تا بازگشت کامل زائرین درمهران ادامه دارد

  پنجشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۵ — ۱۱:۳۳
تعداد بازدید : ۳۴۲   
 تحلیل ایران -فعالیت نیروی انتظامی تا بازگشت کامل زائرین درمهران ادامه دارد

دبیر قرارگاه امام علی (ع) فرماندهی انتظامی ایلام گفت:نیروهای این قرارگاه به منظور حفاظت ازخودرو زائرانی که هنوزازعتبات عالیات برنگشته اندهمچنان درمهران مستقروفعالیت آنها تازمان بازگشت زائران ادامه دار

دبیر قرارگاه امام علی (ع) فرماندهی انتظامی ایلام گفت:نیروهای این قرارگاه به منظور حفاظت ازخودرو زائرانی که هنوزازعتبات عالیات برنگشته اندهمچنان درمهران مستقروفعالیت آنها تازمان بازگشت زائران ادامه دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران؛سرهنگ جلال میرزابیگی اظهار کرد: تعدادچهار هزار دستگاه خودرو زائرین در پارکینگ ها، خیابان ها و بیابان های اطراف شهر پارک شده است بنابراین ماموریت این قرارگاه برای حفظ امنیت این خودروها تا بازگشت صاحبان شان ادامه دارد.

 

وی با اشاره به اینکه در ایام اربعین امسال در مجموع 80 هزار دستگاه خودرو زائران در شهر مهران پارک شده بود، افزود: با تلاش نیروهای انتظامی و به منظور حفاظت از اموال مردم، امنیت کامل برقرار شد و هیچگونه گزارشی مبنی بر سرقت خودرو زائران گزارش نشد.

 

وی یادآور شد: در اربعین امسال با مشارکت پلیس راهور و پلیس پیشگیری نیروی انتظامی کنترل مسیرهای تردد زائران بخوبی انجام گرفت و با اعمال محدودیت های ترافیکی نظم و امنیت کامل در منطقه و مسیرهای منتهی به مرز مهران برقرار شد.

 

به گفت وی، در این مدت 49 پاسگاه ثابت پلیس در مسیر تردد زائران از حمیل تا پایانه مرزی مهران دایر شد ضمن اینکه همه مسیرهای ارتباطی استان ایلام در رصد پلیس قرار داشت.

 

دبیر قرارگاه امام علی(ع) فرماندهی انتظامی استان ایلام گفت: همچنین در ایام اربعین امسال با مشارکت نیروهای سپاه کار هدایت زائران به اقامتگاه های داخل استان انجام گرفت و زمینه اسکان و تامین خوراک آنها فراهم شد.

 

وی اضافه کرد: در اربعین امسال در پایانه مرزی مهران هرگونه ورود و خروج زائران با موافقت 2 طرف عراق و ایران انجام گرفت و هیچگونه مشکل امنیتی نیز در این مرز بوجود نیامد.

 

گذرگاه مرزی مهران بدلیل نزدیکی به عتبات عالیات جز مکان های پرتردد زائران ایرانی است به طوری که در راهپیمایی اربعین حسینی از 2 میلیون و 100 هزار زائر ایرانی بیش از 50 درصد معادل حدود یک میلیون نفر آن از این مرز به کربلا سفر کرده اند.

 

مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام قرار دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :