موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی هلال احمر

a/107917 :کد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام

۲۸ هزارزائر از خدمات درمانی هلال احمربرخوردار شدند

  پنجشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۵ — ۱۳:۴۲
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -۲۸ هزارزائر از خدمات درمانی هلال احمربرخوردار شدند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام گفت:ازبیستم آبان تا سوم آذر ۲۸ هزار و ۴۲۲ زائر نیز در مسیرهای منتهی به شهرستان مهران از خدمات درمانی و امدادی این جمعیت برخوردار شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام گفت:ازبیستم آبان تا سوم آذر 28 هزار و 422 زائر نیز در مسیرهای منتهی به شهرستان مهران از خدمات درمانی و امدادی این جمعیت برخوردار شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران؛محمد سلیمانی تعداد زائران مجروح این حوادث که به مراکز درمانی اعزام شده اند را 225 نفر اعلام کرد.

 

وی ادامه داد: در این مدت همچنین 22 هزار و 663 زائر در شهرستان مرزی مهران توسط این جمعیت در 14 مکان اسکان داده شدند و خدمات مناسب از جمله پذیرایی به آنها ارائه شد.

 

وی اظهار کرد: این افراد در اردوگاه ایجاد شده در مرز مهران و همچنین مدارس، مساجد، اماکن ورزشی و پایگاه جمعیت هلال احمر شهر مهران اسکان یافتند.

 

به گفته مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام، در این مدت همچنین از یک هزار و 255 زائر پایانه مرزی مهران آزمایش فشار خون و قند خون رایگان گرفته شده است.

 

وی اضافه کرد: امداد رسانی این جمعیت از طریق 23 پایگاه و سه فروند بالگرد با بکارگیری 200 امدادگر، 40 دستگاه آمبولانس، 13 دستگاه خودرو ست نجات و 10 دستگاه موتور آمبولانس انجام شده است.

 

سلیمانی یادآور شد: خدمات رسانی جمعیت هلال احمر در ایام اربعین امسال به زائران از 20 آبان آغاز و تا 10 روز بعد از اربعین حسینی (10 آذر) نیز ادامه دارد.

 

مرز مهران بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا انتخاب اول زائران اربعین است و در ایام منتهی به اربعین حسینی بیش از یک میلیون نفر از این مرز به شهرهای مذهبی عراق رفتند.

 

مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام قرار دارد.

                               

هلال احمر     خدمات     زوار     ایلام        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :