موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی تجهیز بیمارستان

a/108030 :کد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت؛

اعزام مجروحان حادثه عراق به بیمارستان امام خمینی(ره)ایلام

  جمعه ۰۵ آذر ۱۳۹۵ — ۱۳:۱۱
تعداد بازدید : ۳۷۷   
 تحلیل ایران -اعزام مجروحان حادثه عراق به بیمارستان امام خمینی(ره)ایلام

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت:اقدام های اولیه درمانی درمهران به این مجروحان ارائه شده است ولی باتوجه به وضعیت و میزان جراحت برای سیرمراحل درمانی باآمبولانس به بیمارستان امام منتقل خواهندشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت:اقدام های اولیه درمانی درمهران به این مجروحان ارائه شده است ولی باتوجه به وضعیت و میزان جراحت برای سیرمراحل درمانی باآمبولانس به بیمارستان امام منتقل خواهندشد.

 

به گزارش تحلیل ایران؛دکترعلی دل پیشه اظهارکرد:این مجروحان که همگی اتباع کشور افغانستان و مقیم ایران هستند صبح امروز از طریق مرز زمینی مهران به کشور وارد شدند.

 

دکتر دل پیشه با بیان اینکه قرار است تعداد دیگری از مجروحان این حمله تروریستی از طریق مرز مهران وارد کشورمان شوند، تاکید کرد: بیمارستان ها و کادرهای درمانی و پزشکی استان ایلام برای رسیدگی به وضعیت مجروحان یا اعزام مستقیم آنها به تهران آمادگی کامل دارند.

 

وی یادآور شد: هم اکنون تعدادی آمبولانس و اتوبوس آمبولانس مرکز فوریت های پزشکی به همراه کادر درمانی و پزشک در پایانه مرزی مهران مستقر هستند تا پس از انتقال دیگر مجروحان این حادثه تروریستی آنها را به بیمارستان امام حسین (ع) مهران منتقل کنند.

 

 هشت نفر از مجروحان حادثه تروریستی عصر پنجشنبه کشور عراق، صبح جمعه در پایانه مرزی مهران تحویل آمبولانس های مرکز فوریت های پزشکی استان ایلام شدند.

 

مجروحان حادثه تروریستی عراق با یک دستگاه اتوبوس آمبولانس جمعبت هلال احمر از بیمارستانی در شهر حله عراق به پایانه مرزی مهران منتقل شدند.

 

اسامی مجروحان منتقل شده به مرز مهران به این شرح است؛ محمد طاهر نوروزی 48 ساله، خاور طوفان زاده پنج ساله، سکینه کمالی 39 ساله، فاطمه توروزی 37 ساله، رمضان هاشمی 46 ساله، زهرا حسینی سه ساله، یدالله قنبری 37 ساله و یوسف قنبری هشت ساله.

 

مجروحان این حادثه که بیشتر آنها دچار سوختگی شده اند بلافاصله با آمبولانس های مرکز فوریت های پزشکی ایلام مستقر در پایانه مرزی مهران به یکی از مراکز درمانی امام حسین (ع) مهران منتقل شده و تحت درمان قرار گرفتند.

 

در حمله تروریستی که عصر پنجشنبه در منطقه الشوملی در 120 کلیومتری جنوب شرقی بغداد در استان بابل عراق رخ داد، بیش از 70 نفر کشته شدند که اکثر آنها ایرانی هستند.

 

برخی منابع خبری همچنین تعداد قربانیان حادثه تروریستی عصر پنجشنبه در استان بابل عراق را بیش از 80 نفر ذکر کردند.

 

خبرگزاری رویترز با انتشار خبری فوری در این زمینه اعلام کرد که گروه تروریستی - تکفیری داعش با انتشار بیانیه ای آنلاین مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.

 

خبرگزاری اسکای نیوز نیز اعلام کرد : تاکنون 20 زخمی این حادثه تروریستی به مراکز درمانی در استان بابل منتقل شدند.

 

مرز بین المللی مهران در 95 کیلومتری جنوب غربی ایلام بدلیل امنیت بالا و نزدیکی به شهرهای عراق از معبرهای اصلی ایران به عراق بشمار می رود که در ایام منتهی به اربعین امسال بیش از یک میلیون زائر ایرانی از این مرز به شهرهای مذهبی عراق سفر کردند.

                               

انتقال     مجروح     بیمارستان     ایلام        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :