موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی واحدصنفی

a/108116 :کد

مدیرکل تعزیرات حکومتی ایلام؛

بازرسی از۱۹۷مراکز صنفی استان درایام اربعین

  شنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۶
تعداد بازدید : ۳۲۵   
 تحلیل ایران -بازرسی از۱۹۷مراکز صنفی استان درایام اربعین

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گفت:۱۹۷موردبازرسی ازمراکز صنفی درایام اربعین صورت گرفت که درجریان این بازدیدها ۵۸واحدمتخلف شناسایی شدند که دربرخی تخلف هاازسرناآگاهی صورت گرفت وضرری به زائران واردنشده بود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گفت:197موردبازرسی ازمراکز صنفی درایام اربعین صورت گرفت که درجریان این بازدیدها 58واحدمتخلف شناسایی شدند که دربرخی تخلف هاازسرناآگاهی صورت گرفت وضرری به زائران واردنشده بود.

 

به گزارش تحلیل ایران؛نعمت الله بیرانوند اظهار کرد: این اداره کل در ایام اربعین سرور و سالار شهیدان در راستای طرح ویژه اربعین و همچنین اجرای تصمیم ستاد اربعین استان با تشکیل گروه های متعدد و اختصاص شعب سیار متشکل از نمایندگان دستگاه های نظارتی صنعت، معدن و تجارت، اصناف، علوم پزشکی و نیروی انتظامی به امر نظارت و بازرسی بر اماکن تولیدی و توزیعی - خدماتی، رفاهی و پذیرایی از جمله هتل ها، پارکینگ های عمومی، مسافرخانه ها، رستوران ها و مراکز حمل و نقل مسافر اقدام کرد.

 

وی افزود: گروه های ذکر شده علاوه بر فعالیت شبانه روزی تعزیرات حکومتی در شهرستان مهران تا پایان بازگشت زائران همه روزه مسیر ایلام - مهران را کنترل کردند و در سایر شهرستان ها نیز اداره های تعزیرات حکومتی دره شهر - سیروان - چرداول و دهلران فعالیت مشابه داشتند.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی ایلام یادآور شد: یکی از مهمترین موارد نظارت های صورت گرفته در زمینه نرخ کرایه حمل و نقل خودروها برای انتقال زائران بود که در سایه کنترل دقیق، موردی مبنی بر بروز تخلف مشاهده نشد، همچنین کنترل دقیقی به همراه کارشناسان مرکز بهداشت بر رعایت موازین بهداشتی در آشپزخانه ها انجام شد.

 

وی گفت: 21 مورد تخلف نیز در بررسی های صورت گرفته مشخص شد که بدون رعایت قوانین مربوطه انجام گرفته که در نتیجه آن پرونده هایی تشکیل و در مجموع متخلفان به پرداخت 25 میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند.

 

چهار شعبه بدوی در ایلام و چهار شعبه نیز در شهرستان های سرابله، دهلران، دره شهر و مهران به تخلف های حوزه تعزیرات حکومتی رسیدگی می کنند و رسیدگی به پرونده ها واصله در شهرستان های ایوان و ملکشاهی در شعبه ایلام، شهرستان سیروان در شعبه سرابله و شهرستان های بدره و آبدانان نیز در شعبه دره شهر انجام می شود.

 

گذرگاه مرزی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب شهر ایلام بدلیل نزدیکی به عتبات عالیات جز مکان های پرتردد زائران ایرانی است بطوری که در راهپیمایی اربعین حسینی امسال از 2 میلیون و 100 هزار زائر ایرانی حدود یک میلیون نفر از این مرز به کربلای معلی سفر کردند و در بازگشت زائران نیز حدود یک میلیون و 200 هزار نفر از این نقطه به کشور بازگشتند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :