موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مرزمهران

a/108170 :کد

استاندار ایلام

ترددبیش از۲ میلیون زائر اربعین ازمرزمهران

  یکشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵ — ۰۸:۵۷
تعداد بازدید : ۳۴۳   
 تحلیل ایران -ترددبیش از۲ میلیون زائر اربعین ازمرزمهران

استاندار ایلام از تردد بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفری زائرین اربعین حسینی از مرز بین المللی مهران خبرداد.

استاندار ایلام از تردد بیش از 2 میلیون و 300 هزار نفری زائرین اربعین حسینی از مرز بین المللی مهران خبرداد.

 

به گزارش تحلیل ایران؛، محمدرضا مروارید عصر شنبه در نشست ستاد اربعین استان ایلام ضمن تقدیر از تلاش های مردم و مسئولان استان برای خدمات رسانی به زائرین و تسهیل در ترددها، اظهار کرد: مردم این استان برای خدمت رسانی به زائرین از یکدیگر سبقت می گرفتند.


وی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای تسهیل در تردد زائرین از مرز مهران افزود: عموم مردم استان در یک ماه گذشته می خواستند به نحوی در این حماسه بزرگ نقش آفرینی کرده و ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت (ع) نشان دهند.


مروارید تاکید کرد: فراهم کردن شرایط جابجایی بیش از 2 میلیون و 300 هزار نفر در مدت 2 هفته کار بسیار بزرگی بود که با همت مردم و مسئولان دستگاه های اجرایی بویژه دستگاه های خدمات رسان با کمترین مشکلی از طریق مرز مهران انجام شد.


استاندار ایلام یادآور شد: تمامی دستگاه های عضو ستاد اربعین باید با رصد مشکلات امسال، راهکارها و نکته نظرات خود را برای برگزاری بهتر این آیین در سال آینده ارائه دهند تا از هم اکنون به فکر رفع مشکلات باشیم.


مروارید اضافه کرد: سال گذشته قرار بود در بودجه سنواتی ردیفی مستقل برای اربعین پیش بینی شود که محقق نشد ولی امیدوارم در لایحه بودجه 96 این موضوع عملی شود و استان های ایلام و خوزستان از این منبع برای توسعه زیرساخت و تسری در خدمت رسانی به زائرین اربعین بهره مند شوند.


وی با اشاره به نامه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام به وزیر کشور و انتقاد ایشان از نحوه اطلاع رسانی و عملکرد ستاد مرکزی اربعین در خصوص مرز مهران گفت: هیچکدام از مسئولان نسبت به استان ایلام دید منفی ندارند البته برخی مسئولان ارشد این نگرانی را داشتند که اگر حجم جمعیت زیاد بسوی مرز مهران بیایند امکان ارائه خدمات مناسب به آنها در این مرز وجود ندارد.


رئیس ستاد اربعین استان ایلام با اشاره به بازدید وزیر کشور از مرز مهران اضافه کرد: رحمانی فضلی از نحوه خدمات رسانی و حجم فعالیت های صورت گرفته برای پذیرایی از زائرین اربعین در این منطقه قدردانی کردند که این نشان دهنده موفقیت مردم و مسئولان استان در خدمت به زائران اباعبدالله الحسین (ع) است.


معاون سیاسی ، امنیتی استاندار ایلام نیز در این نشست گفت: با تلاش تمامی ارگان های نظامی و اطلاعاتی کوچکترین معضل امنیتی در زمان خروج و ورود زائران از مرز بین المللی مهران روی نداد.


حسین کلانتری با تقدیر از هماهنگی تمامی دستگاه های اجرایی از مسئولان کارگروه های ویژه تعیین شده خواست مجموع فعالیت های خود را به این ستاد گزارش دهند. 


معاون عمرانی استاندار ایلام نیز در این نشست گفت: نقطه قوت اربعین 95 به نسبت سال گذشته تدابیر صورت گرفته برای جلوگیری از بروز گره های ترافیکی در مسیرهای منتهی به مرز مهران بود.


شاپور پولادی افزود: با جداسازی مسیر حرکت اتوبوس های برون شهری از درون شهری و جانمایی ترمینال برکت بخش زیادی از معضل ترافیک پارسال برطرف شد البته مشکلاتی در زمینه ورود و خروج اتوبوس های بین شهری در این پایانه وجود داشت که باید با برنامه ریزی این مسئله در سال آینده تکرار نشود.


معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام نیز در این نشست گفت: اربعین حسینی فرصتی را در اختیار استان قرار داد تا مدیریت جهادی را تجربه و آنرا در سخت ترین شرایط زمانی و مکانی به بهترین شکل ممکن اجرایی کنند.


حشمت الله عسگری ادامه داد: بدنه مدیریتی استان برای مقابله با هرگونه رویدادی در نتیجه برگزاری اربعین پخته شده است.


فرمانده انتظامی استان ایلام نیز در این نشست گفت: امسال با حرکت جهادی مسئولان استان کمترین مشکل و گره ترافیکی در مسیرهای منتهی به مرز مهران روی نداد و با یک طرفه کردن مسیر مهران به ایلام و تردد جایگزین از جاده ملکشاهی حجم ترافیک بسیار روان بود.


سردار نورعلی یاری افزود: 19 گردان یگاه ویژه ناجا طی ایام اربعین در مرز مهران مستقر بودند که برای تامین اسکان این تعداد نیرو با مشکل روبرو بودیم که توانستیم با هماهنگی برخی دستگاه های اجرایی این نیاز را تامین کنیم.

مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا انتخاب اول زائران است. 

                               

تردد     زوار     مرزمهران     ایلام        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :