موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی یادواره شهدا

a/108174 :کد

یادواره شهدا

برگزاری یادواره سردار شهید صالح میری در بدره

  یکشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵ — ۰۹:۲۱
تعداد بازدید : ۳۲۶   
 تحلیل ایران -برگزاری یادواره سردار شهید صالح میری در بدره

- یادواره فرمانده نامدارروزهای نبردحق علیه باطل وشهید نام آشنای ایام مردی ومردانگی،سردارشهید صالح میری باعنوان آبروی کوچه ها -افتخارمحله عصرشنبه باحضوراقشارمختلف مردم،درشهربدره برگزارشد.

 یادواره فرمانده نامدارروزهای نبردحق علیه باطل وشهید نام آشنای ایام مردی ومردانگی،سردارشهید صالح میری باعنوان آبروی کوچه ها -افتخارمحله عصرشنبه باحضوراقشارمختلف مردم،درشهربدره برگزارشد.

 

به گزارش تحلیل ایران؛همزمان با آخرین روز از هفته گرامیداشت بسیج، با برپایی مراسمی در بیت شهید صالح میری از فرماندهان جنگ تحمیلی یاد و خاطره این شهید والامقام و شهدای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی گرامی داشته شد.


امام جمعه بدره در این آیین معنوی گفت: یکی از ویژگی های بارز امام راحل و رهبر معظم انقلاب ایجاد گفتمان شهادت است و این یکی فرهنگ از حرکات ارزشمند و ماندگار در انقلاب اسلامی است.


حجت الاسلام والمسلمین روح اله زمانی موسوی تاکید کرد: وارد شدن فرهنگ شهادت، جانبازی و ایثارگری در جامعه از کارهای خوب و یادگارهای معمار بزرگ انقلاب اسلامی است بنابراین یاد و خاطره شهدا باید در جامعه زنده نگه داشته شود و همواره و در تمام زمینه ها باید با تاسی به شهدا و درس گرفتن از رشادت ها و جانفشانی های آنان، زمینه ترویج فرهنگ شهادت در جامعه فراهم شود.


وی با اشاره به ارزش بالای شهادت در اسلام افزود: بالاتر از هر خوبی و ارزشی یک ارزش وجود دارد ولی بالاتر از شهادت که بالاترین ارزش هاست چیزی نیست.


حمزه علیمرادی از همرزمان شهید میری در ادامه این آیین به بیان خاطراتی از این شهید پرداخت و با قرائت گزیده هایی از وصیت نامه این شهید والامقام، یاد رشادت های وی را گرامی داشت.


خالد مرادحاصلی نیز با قرائت شعر کردی در وصف شهید صالح میری گوشه هایی از رشادت های این شهید را بیان کرد.


شهرستان بدره 60 شهید والامقام تقدیم انقلاب اسلامی و 15 آزاده دارد و در مجموع 150 ایثارگر در این شهرستان ساکن هستند.


بدره در فاصله 87 کیلومتری ایلام قرار دارد و دارای 2 بخش مرکزی و هندمینی است.

                               

یادواره شهدا     بدره     ایلام            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :