موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی مرزچیلات

a/108178 :کد

فرمانداردهلران؛

مرزچیلات نقش مهمی درتوسعه شهرستان دهلران دارد

  یکشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۳
تعداد بازدید : ۳۹۱   
 تحلیل ایران -مرزچیلات نقش مهمی درتوسعه شهرستان دهلران دارد

فرماندار دهلران گفت: راه‌اندازی گذرگاه مرزی چیلات می‌تواند نقش مهمی در توسعه شهرستان، ایجاد اشتغال پایدار و بهبود معیشت مردم و رونق اقتصادی منطقه ایفا می‌کند.

فرماندار دهلران گفت: راه‌اندازی گذرگاه مرزی چیلات می‌تواند نقش مهمی در توسعه شهرستان، ایجاد اشتغال پایدار و بهبود معیشت مردم و رونق اقتصادی منطقه ایفا می‌کند.

 

به گزارش تحلیل ایران؛ «سید حسینعلی موسوی» در نشست با خبرنگاران رسانه‌های جمعی این شهرستان با اشاره به اهمیت و جایگاه خبر و خبرنگاری در جامعه اظهار کرد: خبرنگاران برای اطلاع‌رسانی وظایف خطیری بر عهده دارند و باید بعنوان پل ارتباطی مردم و مسئولان به خوبی وظایف خود را انجام دهند.

 

وی بر ضرورت اطلاع‌رسانی به دور از هر گونه گرایش سیاسی و جناحی، قومی و قبیله‌ای و در عین رعایت عدالت، انصاف و انعکاس واقعیت‌ها تاکید کرد و افزود: خبرنگاران خواسته‌ها و مطالبات مردم را به مسئولان منعکس کرده و از سوی دیگر خدمات و اقدام‌های انجام شده توسط دولت را نیز با دقت و صحت به اطلاع افکار عمومی برسانند.

 

فرماندار دهلران نقش اصحاب رسانه و خبر در اطلاع‌رسانی را مهم و یکی از فاکتورهای توسعه دانست و تاکید کرد: صداقت در انعکاس خدمات و پیگیری مطالبات به حق مردم و کمک به مسئولان در پیشبرد برنامه‌ها منجر به توسعه و پیشرفت خواهد شد.

 

موسوی با بیان اینکه برنامه‌ریزی و تلاش در جهت تحقق برنامه‌ها زمینه‌ساز رسیدن به موفقیت است، یادآور شد: برای توسعه این شهرستان در حوزه‌های مختلف برنامه همه جانبه داریم که در آن اهداف تعریف شده و اولویت‌ها با جدیت دنبال می‌شود.

 

وی توجه به ظرفیت مرز، عمران شهری و روستایی و راه‌های ارتباطی را از اولویت‌ها بر شمرد و اضافه کرد: گذرگاه چیلات به جهات مختلف برای شهرستان استراتژیک و مهم است.

 

به گفته وی، نگاه به ظرفیت این مرز از این جهت که می‌تواند تمام حوزه‌ها را تحت تاثیر قرار دهد همه جانبه است و راه‌اندازی گذرگاه مرزی چیلات می‌تواند نقش مهمی در توسعه شهرستان، ایجاد اشتغال پایدار و بهبود معیشت مردم و رونق اقتصادی منطقه ایفا کند.

 

فرماندار دهلران گفت: دولت، مدیریت ارشد استان ایلام و نماینده مردم حوزه انتخابیه دهلران در مجلس شورای اسلامی همه بدنبال تحقق این خواسته مردم هستند و تلاش‌ها و اقدام‌های خوبی نیز تاکنون در حوزه زیرساخت‌های این مرز انجام شده است و امیدواریم سال آینده شاهد گشایش مرز چیلات باشیم.

 

موسوی با اشاره به تلاش برای عمران شهری در این شهرستان افزود: کمبود فضای سبز، نبود امکانات تفریحی و رفاهی، آسفالت خیابان‌ها و معابر و دیگر نیازمندی‌های این حوزه دغدغه‌ای مهم و اساسی است که برای رفع نگرانی مردم و ایجاد رفاه برای آنان برنامه‌ریزی کرده برای حل آن تلاش کنیم.

 

وی ضرورت 2 بانده شدن جاده دهلران - اندیمشک را از دیگر نیازهای این شهرستان دانست و یادآور شد: دسترسی به جاده‌های ارتباطی ایمن برای تردد به مرکز کشور از مطالبات اصلی مردم دهلران است.

 

وی استفاده از ظرفیت‌های شهرستان در حوزه‌های مختلف از جمله نفت، گاز و آب، خاک و کشاورزی را موجب توسعه و ترقی این منطقه دانست و گفت: تاکنون دولت تدبیر و امید اعتبارهای خوبی در این حوزه‌ها هزینه کرده که بهره‌برداری از آنها رونق و آبادانی منطقه را بدنبال دارد.

فرماندار دهلران به ظرفیت‌های شهرستان در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز اشاره کرد و یادآور شد: ایجاد طرح‌های اقتصاد مقاومتی و جذب سرمایه‌گذار از دیگر برنامه‌هایی است که در دستور کار مسئولان شهرستان قرار دارد.

 

 

وی برنامه‌ریزی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در اردیبهشت سال 96 را از دیگر موضوع‌های مهم پیش رو اعلام کرد و افزود: برگزاری انتخاباتی سالم با مشارکت حداکثری و در آرامش و امنیت در اولویت است.

                               

مرزچیلات     توسعه     دهلران     ایلام        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :