موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی فنی و حرفه ای

a/108190 :کد

استاندار ایلام؛

نقش مهم دانشگاه فنی وحرفه ای درورود فارغ التحصیلان به بازارکار

  یکشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۴
تعداد بازدید : ۵۳۴   
 تحلیل ایران -نقش مهم دانشگاه فنی وحرفه ای درورود فارغ التحصیلان به بازارکار

استاندارایلام درحاشیه آیین کلنگ زنی سالن چندمنظوره آموزشکده فنی دختران ایلام گفت:درهیچ جااین میزان فاصله بین رشته های تحصیلی دانشگاه ها وسیستم کاری جامعه وجود نداردلذا دانشگاه هابایداین فاصله راپرکنند

استاندارایلام درحاشیه آیین کلنگ زنی سالن چندمنظوره آموزشکده فنی دختران ایلام گفت:درهیچ جااین میزان فاصله بین رشته های تحصیلی دانشگاه ها وسیستم کاری جامعه وجود نداردلذا دانشگاه هابایداین فاصله راپرکنند.


به گزارش تحلیل ایران؛ محمدرضامرواریدتاکید کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای در این مسیر حرکت می کند و در زمینه ورود فارغ التحصیلان به بازار کار نقش موثری دارد.


وی یادآور شد: به منظور توسعه اشتغال و ارتقای آموزش های مرتبط با ایجاد کسب و کار هر گونه آمادگی برای کمک به آموزشکده های فنی و حرفه ای استان وجود دارد.


رئیس آموزشکده فنی و حرفه ای دختران ایلام نیز در این آیین گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای دارای ظرفیت بالایی برای ارتباط با صنعت و بازار کار و اشتغال فارغ التحصیلان برخوردار است اما در زمینه اعتبارات مانند دیگر دانشگاه ها دیده نمی شود.


پریچهر قنبری اظهار کرد: بعد از گذشت حدود پنج سال از تاسیس، این دانشگاه هنوز ساختار دانشگاهی تعریف شده ندارد و در تمام کشور با مشکلاتی مواجه است.


وی با بیان اینکه اگر ساختارها تغییر نکند به اهداف تعیین شده در حوزه اشتغال نمی رسیم، یادآور شد: در تمامی استان ها آموزشکده های فنی و حرفه ای از کمک استانداری ها برخوردار هستند.


قنبری تاکید کرد: بدون کمک استانداری امکان ادامه فعالیت فراهم نیست لذا از مسئولان استان ایلام در خواست می کنیم توجه بیشتری به این مرکز داشته باشند.


مشاور امور بانوان استاندار و مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری ایلام نیز گفت: سهم اشتغال زنان و دختران تحصیلکرده به اندازه پذیرفته شدگان دانشگاهی نیست.


کلثوم خلیلوند اظهار کرد:در حالیکه بیش از 64 درصد پذیرفته شدگان دانشگاهی را زنان و دختران تشکیل می دهد اما سهم آنان از بازار کار کمتر از 20 درصد است.


وی تاکید کرد: باید ساختارها و شرایط لازم برای ورود زنان تحصیلکرده به بازار کار فراهم شود.


سالن چند منظوره آموزشکده فنی و حرفه ای دختران ایلام شامل 2 سالن ورزشی و نمایشی با 12 میلیارد ریال اعتبار ملی ساخته خواهد شد و امروز با حضور استاندار ایلام و جمعی از مسئولان استان کلنگ احداث این مجموعه به زمین زده شد.


700 دانشجوی دختر در پنج رشته تحصیلی در آموزشکده فنی و حرفه ای دختران ایلام تحصیل می کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :