موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی رحلت پیامبر

a/108323 :کد

رحلت پیامبر(ص)وامام حسن مجتبی(ع)

ایلام سیاه پوش وعزادار رحلت رحمت عالمیان وامام حسن مجتبی(ع)

  دوشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۰
تعداد بازدید : ۴۵۸   
 تحلیل ایران -ایلام سیاه پوش وعزادار رحلت رحمت عالمیان وامام حسن مجتبی(ع)

همزمان با فرا رسیدن ۲۸ صفر سالروز رحلت آخرین فرستاده خدا، حضرت محمد مصطفی (ص) و همچنین سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع) استان ایلام سیاه پوش و سوگوار غرق در عزا و ماتم است.

همزمان با فرا رسیدن 28 صفر سالروز رحلت آخرین فرستاده خدا، حضرت محمد مصطفی (ص) و همچنین سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع) استان ایلام سیاه پوش و سوگوار غرق در عزا و ماتم است.

 

به گزارش تحلیل ایران؛سلام بر تو ای فرستاده خوبی ها، ای مهربان ترین فرشته خاک، تو از ملکوت آسمان به زمین فرا خوانده شدی تا انسان را با معنای واقعی اش آشنا کنی؛ تو، آفتاب روشن حقیقت بودی در شام تیره زندگی، از مشرق دلها برآمدی و اکنون، آسمان تب دار غروب جانگداز توست.

 

نصب پارچه ها و بیرق های سیاه عزاداری بر در و دیوار شهر، پخش مرثیه و نوحه خوانی از بلندگوهای مساجد، برپایی محافل عزاداری و سینه زنی در تکیه ها و اماکن متبرکه و امامزادگان از جمله آیین های سوگواری در مناطق مختلف استان ایلام است.

 

به همین مناسبت آیین سوگواری رحلت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) با حضور جمع زیادی از اقشار مختلف مردم شب گذشته در مسجد حضرت زینب(س) ایلام برگزار شد.

 

آیین ویژه قرائت زیارت حضرت پیامبر از راه دور نیز قرار است عصر امروز دوشنبه در مسجد مقدس صاحب الزمان(ع) شهر ایلام برگزار شود.

 

حضور مردم عزادار و ولایی ایلام همزمان با دیگر نقاط کشور در محافل عزاداری رحلت پیامبر اعظم (ص) و امام حسن مجتبی(ع) رنگ و بوی خاصی به این آیین ها بخشیده است.

 

ارادتمندان و دوستداران اهل بیت (ع) با برپایی آیین های روضه خوانی و عزاداری در سوگ حضرت محمد (ص) و شهادت غریبانه امام حسن مجتبی (ع) سوگواری کرده و اشک ماتم می ریزند.

 

این آیین ها و محافل سوگواری و عزاداری همچنین در سایر شهرستان های استان از جمله بدره، آبدانان، دره شهر، دهلران، مهران، ملکشاهی، ایوان، سیروان و چرداول نیز با حضور گسترده مردم امروز برگزار می شود.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :