موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پزشکی

a/108331 :کد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی؛

۵۶۵ تیم پزشکی به زوار دراستان خدمت رسانی کردند

  دوشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۵ — ۱۳:۱۱
تعداد بازدید : ۳۳۹   
 تحلیل ایران -۵۶۵ تیم پزشکی به زوار دراستان خدمت رسانی کردند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفتبرای ارائه خدمات پزشکی به زائران ۵۶۵ تیم در قالب سه هزار و ۵۰۰ نفر نیروی فنی و متخصص درگیر بودند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفتبرای ارائه خدمات پزشکی به زائران 565 تیم در قالب سه هزار و 500 نفر نیروی فنی و متخصص درگیر بودند.

 

به گزارش تحلیل ایران؛راضی ناصری فر افزود: در این مدت چهار هزار و 845 مورد خدمات بهداشت محیط شامل نظارت و کنترل بهداشت ایستگاه های صلواتی، مواد غذایی، غذاخوری ها، نمازخانه ها و ... به منظور حفظ سلامت زائران صورت گرفته است.

 

ناصری فر یادآور شد: هفت هزار و 124 مورد خدمات درمانی و پیشگیری در خصوص بیماری های غیرواگیر چون فشار خون، دیابت، قلب و عروق و دیگر بیماری های غیرمسری برای زائران انجام شد.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام درباره خدمات سلامت روان زائران هم گفت: در این مدت یک هزار و 821 مورد خدمت سلامت روان برای ایجاد آرامش و تسکین روحیه و تنش زدایی به زائران ارائه شده است.

 

وی خدمات مرکز بهداشت در حوزه سلامت خانواده شامل سلامت و آموزش مادران باردار و شیرده، کودکان نوزادان، همسران و افراد سالخورده به زائران را 2 هزار و 723 مورد ذکر کرد.

 

ناصری فر آموزش های سلامت محور در قالب توزیع دفترک (بروشور)، نصب بنر، آموزش چهره به چهره را 136 هزار و 348 مورد و ارائه خدمات درمانگاهی به زائران را 156 هزار اعلام کرد.

 

وی یادآور شد: دیروز شنبه آخرین روز از فعالیت های مرکز بهداشت استان برای ارائه خدمت به زائران اربعین بود هرچند که این مرکز یک واحد بهداشتی درمانی دائمی برای خدمات رسانی به مسافران در طول سال در پایانه مرزی مهران مستقر دارد.

 

بر اساس اعلام مسئولان استان ایلام در ایام منتهی به اربعین امسال بیش از یک میلیون و 100 هزار نفر از مرز مهران عبور کرده و وارد کشور عراق شدند و بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر نیز پس از شرکت در آیین اربعین و زیارت حرم مطهر امامان معصوم (ع) در شهرهای مذهبی عراق از این مرز وارد کشورمان شدند.

 

مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا انتخاب اول زائران است.

                               

خدمت رسانی     پزشکان     زوار     ایلام        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :