موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/36415 :کد

فریب رسانه ای غرب در جابجایی و انتقال داعش به لیبی

ناصر محمدي

  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ — ۱۵:۰۴
تعداد بازدید : ۱۶۷۵   
 تحلیل ایران -فریب رسانه ای غرب در جابجایی و انتقال داعش به لیبی

علیرغم اینکه امریکا اعلام نموده که علیه گروه تروریستی تکفیری صهیونیستی داعش دست به یک ائتلاف بین المللی زده است، ولی این یک نمایش مضحک بیش نیست

بسمه تعالی

    علیرغم اینکه امریکا اعلام نموده که علیه گروه تروریستی تکفیری صهیونیستی داعش دست به یک ائتلاف بین المللی زده است، ولی  این یک نمایش مضحک بیش نیست چرا که امریکا وارد یک مبارزه جدی با داعش  نشده است و حرکات نمایش هوایی جنگنده های این کشور در آسمان عراق و سوریه صرفا در جهت حمایت و پشتیبانی از این گروه تروریستی می باشد.


مصداق این امر را  می توان به آزاد سازی شهر استراتژیک الزبدانی در سوریه  در چند روز گذشته اشاره نمود که ارتش سوریه به کمک نیروهای مردمی این کشور موفق شدند این شهر راهبردی را از چنگ ترویستها در بیاورند و در جریان این عملیات صدها تن از تروریست ها به اسارت ارتش سوریه در امدند نکته جالب توجه اینکه این اسرای تروریست تحت حمایت سازمان ملل در امدند و قرار شد تحت لوای این سازمان به کشور ترکیه منتقل شوند.


ببینید دروغگویی و ریا وتزویر بویژه برای مقامات ترکیه تا کجا؟

از سویی در کنار این اقدامات   استکبار جهانی به سر گردگی آمریکا دست به یک فریب رسانه ای  در جهان زده و اعلام نموده که رهبران  و سران داعش موقعیت  خود را از عراق و سوریه به شهر سرت در لیبی منتقل می نماید و برای انجام این کار دست به توجیهاتی نیز زده اند از جمله اینکه شهر سرت واقع در شمال لیبی از موقعیت  ژئو پلیتیکی مناسبی برای انتقال نفت از این کشور  واقع در دریای مدیترانه قرار دارد و با توجه به درگیریهای قومی و قبیله ای در پایتخت این کشور در طرابلس  عملا کنترل این شهر از دست آنان خارج شده است.


و از سویی اعلام داشته اند  بیش از 5000 نفر از طرفداران داعش در این شهر قرار دارند. در همین راستا رسانه های جهانی  با هدایت امریکا و رژیم صهیونیستی در یک فریب آشکار  این جریان را هدایت می نمایند  و به نوعی برای فریب افکار عمومی در جهان  می خواهند به نوعی حاکمیت این گروه در پهنه جغرافیایی دیگر را تثبیت نمایند.


گروه تروریستی تکفیری صهیونیستی داعش نسخه جدید سلفی گری است که پس از القاعده پا به عرصه حضور خود گذاشته است. و دقیقا صهیونیستها این جریان را هدایت  و کنترل می نماید در اصل  داعش نسخه برگردان القاعده در منطقه می باشد اگرچه این گروه ادعای مبارزه با یهود  و صهیونیسم را می نماید ولی این ادعا در پایان  راهبرد عملیاتی این گروه قرار دارد.


ادعای این گروه مبارزه با رافضی ها در گام نخست و سپس در گام بعدی با صلیبیون و در نهایت با یهود است. با شکل گیری جریان گروه تروریستی تکفیری صهیونیستی داعش در منطقه در پی تحولات سوریه عملا رژیم صهیونیستی به یک منطقه امن تبدیل شده است و در حال حاضر با توجه به درگیری های متعدد در منطقه مکان امنی بشمار می رود و به نوعی می خواهند برای این گروه تروریستی سرزمین ایجاد کنند.

این همان برنامه راهبردی غرب است که با پدید امدن داعش این امر را در منطقه خاورمیانه دنبال می نمایند.

                               

  ناصر محمدي
  پژوهشگر علوم سیاسی
  آدرس ایمیل : nasser.t747@gmail.com
  آدرس سایت/وبلاگ:


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :