موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/100599 :کد

0

انجام ۲۲۷ عملیات از سوی آتش نشانی گلپایگان در سال گذشته

  چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵ — ۱۵:۲۰
تعداد بازدید : ۱۰۷   
 تحلیل ایران -انجام ۲۲۷ عملیات از سوی آتش نشانی گلپایگان در سال گذشته

سرپرست آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گلپایگان گفت:آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گلپایگان درسال گذشته بالغ بر ۲۲۷ عملیات مختلف داشته که در این عملیات موفق به نجات ۱۴۰ نفر شد.

سرپرست آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گلپایگان گفت:آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گلپایگان درسال گذشته بالغ بر ۲۲۷ عملیات مختلف داشته که در این عملیات موفق به نجات ۱۴۰ نفر شد.

به گزارش تحلیل ایران، پیش از ظهر چهارشنبه، در آئین روز آتش نشانی و خدمات ایمنی که با حضور جمعی از مسئولین و کارکنان جانفشان آتش نشانی شهر گلپایگان در محل ایستگاه شماره یک این واحد برگزار شد، محمدامین جمالی شهردار گلپایگان، تقارن روز آتش نشانی با هفته دفاع مقدس را یادآور دلاورمردی های جان برکفان آتش نشان در مهار آتش سوزی های دشمن بعثی در سال ۵۹ برشمرد و اظهار داشت: همزمان با حملات هوایی دشمن به پالایشگاه آبادان جان برکفان آتش نشانی در زیر آتش دشمن بی مهابا اقدام به مهار آتش در این مجتمع بزرگ کشور می کردند و چندین تن از آنها جان شیرین خود را در راه امنیت و آسایش مردم فدا کردند.

 

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا اسماعیلی امام جمعه گلپایگان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تقارن آن با ۷ مهرماه روز آتش نشانی و خدمات ایمنی تصریح کرد: با توجه به نامگذاری روز آتش نشانی به مناسبت جنگ خانمان سوز و دفاع مقدس آتش نشانان در زمان بمب باران مداوم پالایشگاه نفت آبادان به وسیله رژیم سفاک بعثی که منجر به شهادت جمعی از این دلاورمردان و جان برکفان شد، امیدواریم شما همکاران و رهروان آن جان برکفان بتوانید پیام آوران آن جانفشانی ها و فداکاری ها باشید.

 

وی با اشاره به گوشه هایی از وضعیت جنگ در آغازین روزهای آن به ویژه در شهرهای مرزی و مراکز حساس اقتصادی کشور از جمله پالایشگاه آبادان ابراز داشت: دشمن زبون با به آتش کشیدن پالایشگاه آبادان، خیال ضربه زدن به اقتصاد کشوری را داشت که با حرکت مردمی خود انقلابی را به وجود آورده بود.

 

امام جمعه گلپایگان با برشماری رشادت ها و جانفشانی های آتش نشانان در صحنه های مختلف اجتماعی بیان کرد: همواره آتش نشانان اهل ایثار و فداکاری هستند و در صحنه های مختلف ماموریتی خود را به آب و آتش می زنند تا حادثه دیده ای را نجات دهند و این از خصوصیات بارز کار آتش نشانان است.

 

نماینده ولی فقیه در شهرستان با اذعان به اینکه سخت ترین کارها فعالیت در شغل آتش نشانی است، تصریح کرد: آتش نشانان در حوادث فراوانی نقش داشته و به عنوان پیش قراولان در حوادث حضور پیدا می کنند و آلام و دردهایی که بر آسیب دیدگان ایجاد می شود را مرهم می گذارند.

وی در پایان از رشادت و فداکاری آتش نشانان و تحمل خانواده آنها تقدیر کرد و افزود: امیدوارم تشویق و حمایت خانواده آنها موجب دلگرمی و علاقه مندی بیشتر آتش نشانان را فراهم کرده و سلامتی را دستمایه امور خویش قرار دهند، بی شک آنچه مسئولین باید مد نظر قرار دهند تأمین زندگی آتش نشانان است که آنها با خیالی آسوده و با در دست داشتن تجهیزات و امکانات روز در انجام وظایف خود کوشا باشند.

در ادامه مهدی خلجی، سرپرست آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گلپایگان با اشاره به اینکه در کشور ما بیش از ۱۶۰ سال از فعالیت آتش نشانی می گذرد، اظهار داشت: اولین آتش نشانی ایران در شهر تبریز تأسیس شد و سابقه اولین آتش نشانی در پایتخت نیز بالغ بر ۸۰ سال است.

وی افزود: هر آتش نشان با ۱۲۰ ساعت آموزش ضمن خدمت فعالیت رسمی پیدا می کند و همکاران ما در مجموعه آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گلپایگان در سال گذشته بالغ بر ۲۲۷ عملیات مختلف داشته که در این عملیات ها موفق به نجات ۱۴۰ نفر شده اند، همچنین طی این مدت و در عملیات های مختلف متأسفانه ۹ نفر مجروح و هفت نفر فوتی داشته ایم که امیدواریم با توجه به اهداف خود که پیشگیری از حوادث است بتوانیم نسبت به ایجاد کارگاه های پیشگیری از اطفاء حریق اقدام کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان آیین ۷ مهرماه روز آتش نشانی و خدمات ایمنی از ۲۲ نفر پرسنل واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گلپایگان با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد و یگان خودرویی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گلپایگان به مناسبت این روز مانور خودرویی در سطح شهر گلپایگان به انجام رساندند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :