موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/100882 :کد

0

عدم تخصیص اعتبار دولتی برای تجهیزن آتش‌نشانی

  جمعه ۰۹ مهر ۱۳۹۵ — ۱۰:۱۷
تعداد بازدید : ۱۳۰   
 تحلیل ایران -عدم تخصیص اعتبار دولتی برای تجهیزن آتش‌نشانی

تکمیل پروژه‌های نیمه تمام مهم‌ترین اولویت شهرداری شهرضا،عدم تخصیص اعتبار دولتی برای تجهیز سازمان آتشنشانی و عدم رعایت ایمنی در مساکن مهر شهرضا مهمترین مطالبی بود که در مراسم بزرگ‌داشت روز آتش‌نشان...

تکمیل پروژه‌های نیمه تمام مهم‌ترین اولویت شهرداری شهرضا،عدم تخصیص اعتبار دولتی برای تجهیز سازمان آتشنشانی و عدم رعایت ایمنی در مساکن مهر شهرضا مهمترین مطالبی بود که در مراسم بزرگ‌داشت روز آتش‌نشان عنوان شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، فرماندار شهرضا شامگاه پنجشنبه در جلسه‌ای که به مناسبت گرامی‌داشت روز آتش‌نشانی و خدمات ایمنی برگزار شد، با بیان اینکه آتش‌نشانان نقش زیادی در افزایش ایمنی و حفظ جان افراد در جامعه دارند اظهارداشت: این افراد همانند فرشتگان نجاتی هستند که برای جلوگیری از مرگ افراد در حوادث و سوانح مختلف به استقبال خطر شتافته و از بلایای مختلف واهمه ندارند.

 

محسن گلابی با اشاره به نامگذاری روز هفتم مهرماه به عنوان روز آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، اظهار کرد: این روز فرصتی برای قدردانی از خدمات آتش‌نشانان بررسی و تبیین موقعیت آنها در ایجاد ایمنی در محیط شهرها و روستاها است.

وی گفت: شهرستان شهرضا در مسیر شاهراه شمال – جنوب کشور قرار دارد و با توجه به موقعیت بین راهی باید رسالت خطیر تأمین امنیت راه‌های حاشیه و درون گذر خود را بر عهده بگیرد.

فرماندار شهرضا تصریح کرد: اگر قرار است با اعتبارات شهرستانی خدمات ملی بدهیم، باید امکانات و اعتباراتی نیز در حد خدماتی که ارائه می‌شود، دریافت کنیم.

 

شهردار شهرضا در ادامه این مراسم با اشاره به تاریخچه تشکیل سازمان آتش‌نشانی در ایران، بیان کرد: «میرزا تقی خان امیرکبیر» به عنوان استاد ایجاد تحول در ساختار اداری کشور، نخستین طرح ایجاد آتشنشانی در کشور را ارائه کرد.

 

رحیم جافری افزود: امروزه ساختار آتش‌نشانی‌ها در کشور شاهد تحولات بزرگی بوده و این سازمان با خدمات گسترده و کم نظیر خود، نقش مؤثری در تأمین امنیت مردم دارد.

 

آتش‌نشانی شهرضا حوادث خارج از حوزه استحفاظی شهرستان را، پوشش می‌دهد

وی با اشاره به خدمات گسترده سازمان آتش‌نشانی شهرضا، بیان کرد: با توجه به موقعیت بین راهی شهرضا و طولانی بودن مسیر محورهای مواصلاتی که از حاشیه و درون این شهر می‌گذرد، سازمان آتشنشانی شهرضا باید مسیری طولانی از راه‌ها، شهر شهرضا و حتی حوادث خارج از حوزه استحفاظی شهرستان را، پوشش دهد.

 

شهردار شهرضا گفت: سازمان آتش‌نشانی شهرضا با 30 نفر نیروی انسانی و 8 دستگاه خودروی آتش نشانی، شهرستانی با 150 هزار نفر جمعیت و حتی در بعضی موارد مناطق اطراف را، تحت پوشش خدمات خود درآورده است.

 

هیچگونه کمکی برای تجهیز سازمان آتش‌نشانی شهرضا اختصاص نیافته است

وی افزود: با وجود محدودیت‌های مالی که تأثیر مستقیم بر منابع دارایی و اعتبارات شهرداری‌ها داشته است، هیچگونه کمکی برای تجهیز سازمان آتش‌نشانی شهرضا اختصاص نیافته و این در حالی است که شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت و شهرهای بیش از 200 هزار نفر جمعیت از خدمات حمایتی دولت در این بخش استفاده می‌کنند.

 

جافری با تأکید بر لزوم رعایت نکات ایمنی در ساخت و سازها و انبوه سازی‌های شهری، خاطرنشان کرد: زمانی که پروژه‌های بزرگی نظیر مساکن مهر ساخته می‌شود باید قبل از هرچیز به فکر تأمین امنیت مردم ساکن در آن باشیم.

وی افزود: در منطقه سروستان بلندمرتبه سازی‌های زیادی انجام شده است بدون اینکه به فکر تأمین ماشین اطفاء حریق مناسب برای مهار آتش سوزی‌های احتمالی در طبقات بالا دست باشند.

 

شهردار شهرضا تصریح کرد: سازمان آتش‌نشانی شهرضا تاکنون باوجود محدودیت‌های مختلف بهترین خدمات را ارائه داده است اما لازم است برای مقابله با مخاطرات احتمالی در آینده تجهیزات بهتری به این سازمان اختصاص یابد.

 

وی گفت: اگر آتش‌نشانی هر شهرستان ضعیف باشد، آسایش و امنیت مردم با مشکل اساسی مواجه خداهد شد، در شهرضا پرسنل آتش‌نشانی با تمام توان نواقص موجود را با علاقه و انگیزه بالایی که برای خدمت به مردم دارند، جبران کرده‌اند، اما باید حمایت‌های بیشتری از آنان انجام شود.

 

جافری با اشاره به نامگذاری سال 95 تحت عنوان«اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل»، اظهارداشت: شهرداری شهرضا با به کارگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تلاش کرده تا سطح خدمات رفاهی به شهروندان را افزایش دهد، از همین نظر این شهرداری به عنوان یکی از مهم‎ترین و بزرگ‌ترین خوزه‌های خدمات رسانی شهری در استان مطرح است.

 

تکمیل پروژه‌های نیمه تمام مهم‌ترین اولویت کاری شهرداری شهرضا

وی تکمیل پروژه‌های نیمه تمام را مهم‌ترین اولویت کاری شهرداری شهرضا دانست و افزود: پروژه خیابان برج عسگر که یکی از پروژه‌های شهری در مناطق مرکزی است با جدیت دنبال می‌شود، با توجه به نیاز به جابجایی تأسیسات شهری در این خیابان جدید‌الاحداث، ساخت آن مدتی طولانی شد.

 

شهردار شهرضا بیان کرد: با احداث خط انتقال آب‌های سطحی در این منطقه، تمام آب‌های سطحی این منطقه که در گذشته به چاه‌های جذبی کوچک منتقل می‌شد، از این طریق به رودخانه منتقل می‌شود.

 

وی از تکمیل 95 درصد از پروژه «مجتمع تجاری باغملی شهر شهرضا» خبر داد و افزود: این مجموعه به زودی افتتاح و آغاز به کار می‌کند.

 

جافری با اشاره به احداث ایستگاه آتش‌نشانی در خیابان پاسداران، تکمیل «بلوار گاز» و پیشرفت 90 درصدی پروژه «بلوار حکیم قشقایی»، گفت: ارائه تمام این خدمات در حالی است که بیش از 50 نفر از پرسنل شهرداری بازنشسته یا خرید خدمت شده‌اند.

وی برون سپاری خدمات شهرداری را گامی در راستای اجرای اصول اقتصاد مقاومتی و اصل 44 قانون اساسی دانست و تصریح کرد: با وجود برخی از جوسازی‌های انجام شده درباره برون سپاری واحد کشتارگاه و سازمان اتوبوسرانی شهرضا، این اقدامات انجام شد و با انجام آن سطح خدمات ارائه شده به شهروندان نیز افزایش یافت.

 
                               

پروژه     شهرداری     شهرضا     مسکن مهر        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :