موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/109413 :کد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری:

نیمی از گذرگاه‌های اصفهان با اعتبار۲۰ میلیاردتومان ساماندهی شد

  پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۲
تعداد بازدید : ۳۴۷   
 تحلیل ایران -نیمی از گذرگاه‌های اصفهان با اعتبار۲۰ میلیاردتومان ساماندهی شد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: نیمی از گذرگاه‌های عابرپیاده و تقاطع‌های سطح شهر اصفهان از ابتدای سال جاری و با اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی ساماندهی شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: نیمی از گذرگاه‌های عابرپیاده و تقاطع‌های سطح شهر اصفهان از ابتدای سال جاری و با اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی ساماندهی شده است.

به گزارش تحلیل ایران علیرضا صلواتی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه ساماندهی گذرگاه‌های عابر پیاده همواره معضل شهری شهر اصفهان بوده است، اظهار داشت: این موضوع بارها به عنوان مطالبه جدی شهروندان مطرح و در حال حاضر رسیدگی به این امر در دستور کار ویژه شهرداری اصفهان قرار گرفته است.

 

وی با بیان اینکه نهضت مناسب سازی گذرگاه‌ای عابر پیاده از ابتدای سال جاری آغاز شده است، ابراز داشت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته در تمام خیابان‌های شهر و به صورت عدالت محوری اصلاح هندسی مکان‌های عابر پیاده و ساماندهی این امر در حال انجام است.

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان همچنین به اصلاح هندسی تقاطع‌های خیابان‌ها در اصفهان اشاره کرد و افزود: از این رو این امر در محدوده پل فردوسی، خیابان گلزار، خیابان شریف واقفی، خیابان صغیر، خیابان ولی عصر (عج)، تقاطع علامه امینی و ... اجرایی شده است.

 

وی با اشاره به اینکه اصلاح هندسی گذرگاه‌های خودرویی و عابران پیاده می‌تواند به روان‌تر کردن حرکت خودروها و به نوعی افزایش ایمنی عابر پیاده کمک کند، اضافه کرد: ساماندهی گذرگاه‌ها و همچنین اتمام پروژه‌های بزرگ ترافیکی در شهر اصفهان می‌توان کیفیت زندگی شهروندان را افزایش داد.

صلواتی با اشاره به اینکه در سال جاری ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی گذرگاه‌های عابر پیاده و تقاطع‌های شهر اصفهان تخصیص یافته است، بیان داشت: تاکنون ۲۰ میلیارد تومان از این اعتبار هزینه شده و ۲۰ میلیارد تومان نیز تا پایان سال هزینه خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر نیمی از گذرگاه‌های شهر اصفهان ساماندهی شده است، اضافه کرد: در مناسب‌سازی‌های صورت گرفته شرایط معلولان جسمی و حرکتی و نابینایان نیز مورد توجه بوده است و راه‌ندازی مسیرهای عبور نابینایان نیز در بسیاری از تقاطع‌های سطح شهر در حال اجرایی شدن است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :