موضوعات ‌مرتبط: ورزشی استان ها

a/112188 :کد

مسئول کمیته اسپوکس استان اصفهان:

به دنبال کسب میزبانی مسابقات بین‌المللی اسپوکس هستیم

  ﺳﻪشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۷
تعداد بازدید : ۲۷۷   
 تحلیل ایران -به دنبال کسب میزبانی مسابقات بین‌المللی اسپوکس هستیم

مسئول کمیته اسپوکس استان اصفهان گفت: در مدت کوتاه شکل‌گیری کمیته اسپوکس استان اصفهان، در شهرهای کاشان، زرین شهر، فلاورجان، اصفهان موفق به جذب نماینده شده‌ایم و امیدواریم این رشته در سطح استان گسترش...

مسئول کمیته اسپوکس استان اصفهان گفت: در مدت کوتاه شکل‌گیری کمیته اسپوکس استان اصفهان، در شهرهای کاشان، زرین شهر، فلاورجان، اصفهان موفق به جذب نماینده شده‌ایم و امیدواریم این رشته در سطح استان گسترش یابد.


به گزارش تحلیل ایران، رشته ورزشی اسپوکس " ورزش سریع‌ترین – باهوش‌ترین – قوی‌ترین " جایگاه خاصی برای ایجاد شادی، سلامت، تعامل اجتماعی، اتحاد و رشد جوامع و شهروندان سراسر جهان از طریق ارتقا و ترویج فرهنگ تربیت بدنی و توسعه ورزش دارد.


این رشته برگرفته از انواع ابزار‌های جنگی و غیرجنگی ایران باستان به شکل ایمن (اسفنجی) است و ازتحرک بالایی برخوردار بوده و نیاز به سرعت، هوشیاری و قدرت داشته و حتی سطح آنها را در افراد تقویت می‌کند؛ ورزشکاران این رشته با حضور در تمرینات ویژه و ارتقای سطح آمادگی جسمانی، استقامت، چابکی، سرعت و هشیاری قادر به حضور در رقابت‌های قهرمانی و همگانی آن خواهند بود.

 

این رشته برای نخستین بار توسط استاد ارشد محمدرضا هاشم‌پور (قهرمان جهان، مربی و داور بین‌المللی هنرهای رزمی ) در سال 1390 پایه‌گذاری شد.

 

در سال‌های 2012 و 2013 چندین اجلاس رسمی و غیر رسمی بین‌المللی در ارتباط با معرفی این رشته رزمی به مجامع بین‌المللی ورزش برگزار شد و پس از بازتاب مثبت بین‌المللی و رسمیت دادن به فعالیت‌های این رشته از طرف مراجع مرتبط ورزش کشور در گام بعدی قرار گرفت.

در همین راستا، محمدرضا هاشمپور پاشاکی رئیس انجمن اسپوکس کشور، محمد قربانی را به عنوان مسئول کمیته اسپوکس استان اصفهان منصوب کرد تا این رشته فعالیت خود را در استان اصفهان آغاز کند.

 

محمد قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درباره فعالیت این رشته در استان اصفهان و تعداد ورزشکاران جذب شده در این کمیته، اظهار داشت: ورزش اسپوکس، مبارزه با سلاح‌های جنگی ایران باستان شامل شمشیرهای کوتاه و بلند، نیزه یک‌سو و نیزه دو سو و لانچیکو است که این تجهیزات به صورت ایمنی‌شده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

وی درباره رده‌سنی در این رشته تصریح کرد: رشته اسپوکس رده سنی خاصی ندارد و ورزشی است که قهرمانی در آن برای هیچ سنی دیر نیست و در حوزه قهرمانی و مدال‌آوری برای همه رده‌های سنی در این رشته برنامه‌ریزی شده است.

مسئول کمیته اسپوکس استان اصفهان درباره فعالیت این رشته در سطح استان بیان کرد: در این مدت کوتاه از شکل‌گیری این کمیته در استان اصفهان، در شهرهای کاشان، زرین‌شهر، فلاورجان، اصفهان موفق به جذب نماینده شده‌ایم و امیدواریم این رشته در سطح استان گسترش یابد؛ ضمن اینکه این ورزش تخصصی نیست و همه مردم می‌توانند در کنار سایر رشته‌های ورزشی، در آن فعالیت کنند.

وی درباره برنامه‌های آینده این کمیته گفت: در نظر داریم یک دوره مسابقات انتخابی تیم استان را برای اعزام به مسابقات کشوری برگزار کنیم و پس از آن، تیم منتخب را به مسابقات کشوری اعزام می‌کنیم.

قربانی اظهار داشت: سعی ما بر این است که در صورت موافقت هیئت رئیسه انجمن، میزبانی مسابقات بین‌المللی اسپوکس را که قرار است در اردیبهشت‌ماه سال آینده برگزار شود، در اختیار بگیریم.

 
                               

اصفهان     مسئول     اصفهان     تربیت بدنی        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :