موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/121965 :کد

مدیر امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست

شاخص کیفی هوای اصفهان در نوروز امسال از ۶۵ فراتر نرفت

  شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۱:۳۲
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -شاخص کیفی هوای اصفهان در نوروز امسال از ۶۵ فراتر نرفت

مدیر امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست اصفهان گفت: اصفهان در تعطیلات نوروزی تاکنون هوای سالم را تجربه کرد به نوعی که شاخص کیفی هوای اصفهان از ۶۵ فراتر نرفته است.

مدیر امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست اصفهان گفت: اصفهان در تعطیلات نوروزی تاکنون هوای سالم را تجربه کرد به نوعی که شاخص کیفی هوای اصفهان از ۶۵ فراتر نرفته است.

به گزارش تحلیل ایران بابک صادقیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه در این روزها با توجه به کاهش بار آلودگی به دلیل تعطیلات نوروزی و تغییرات آب و هوایی، وضعیت هوای اصفهان سالم گزارش شده است، اظهار داشت:  در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر دیروز میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان ۶۱ بوده است که نشانه وضعیت سالم است.

 

وی افزود: شاخص کیفی هوای اصفهان در ایستگاه‌های میدان احمدآباد با شاخص کیفی ۶۲، میدان امام حسین(ع) با ۵۹، بلوار دانشگاه ۶۰، رودکی ۵۷، چهارباغ خواجو ۶۳ و بزرگراه خرازی ۶۲ در وضعیت سالم گزارش شده است.

 

مدیر امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست استان اصفهان بیان داشت: دیروز هوای اصفهان در تمام ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهرستان‌ها نیز در وضعیت سالم گزارش می‌شود.

وی ادامه داد: بدین ترتیب روز گذشته در ۲۴ ساعت منتهی به  ساعت ۱۲ ظهر میانگین شاخص کیفی در ایستگاه‌های شهرستان شاهین شهر ۶۱، مبارکه ۶۵، خمینی شهر ۶۳، نجف آباد ۶۶ در وضعیت سالم گزارش شده است.

 

گفتنی است شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانه هوای سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (افراد دچار بیماری‌های قلبی تنفسی، کودکان و افراد میانسال و زنان باردار و غیره) و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :