موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/121966 :کد

رئیس یگان حفاظت محیط زیست اصفهان :

کشف ۱۵ لاک‌پشت برکه‌ای اروپایی، مار و سنجاب از فروشگاه‌های اصفهان

  شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۱:۳۵
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -کشف ۱۵ لاک‌پشت برکه‌ای اروپایی، مار و سنجاب از فروشگاه‌های اصفهان

رئیس یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: در پایش مراکز خرید فروش ماهی و دیگر حیوانات ۱۵ لاک‌پشت برکه‌ای اروپایی، مار و سنجاب کشف و ضبط شد.

رئیس یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: در پایش مراکز خرید فروش ماهی و دیگر حیوانات ۱۵ لاک‌پشت برکه‌ای اروپایی، مار و سنجاب کشف و ضبط شد.

به گزارش تحلیل ایران مرتضی جمشیدیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: با توجه به قرار داشتن در فصل خرید و فروش انواع لاک‌پشت، کارشناسان اداره محیط زیست استان اصفهان از مراکز فروش ماهی و اکواریوم و حیوانات به شکل مستمر بازدید می‌کنند  که در این بازدیدها تعدادی مار، سنجاب و لاک پشت کشف و ضبط و با متخلفان برخورد شده است.

 

وی افزود: در یکی از این بازدیدهای نوروزی، کارشناسان یگان تعداد  پانزده قطعه لاک پشت برکه‌ای اروپایی را در تعدادی از مرکز خرید و فروش ماهی و اکواریم کشف و ضبط کردند.

 

رئیس یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان با بیان اینکه لاک‌پشت برکه‌ای اروپایی (Emys orbicularis) گونه‌ای لاک‌پشت آب شیرین‌زی و بومی غرب آسیا، جنوب و مرکز اروپا و شمال آفریقا است، بیان داشت: این لاک‌پشت‌ها پرورشی نیستند و در برکه‌ها زندگی می‌کنند و بر این اساس این اقدام محیط زیست در راستای حفظ این گونه حیات وحش است.

 

وی ادامه داد: این لاک‌پشت‌ها پس از انجام هماهنگی های لازم با اداره کل حفاظت محیط زیست استان تحویل باغ وحش شد و با متخلفین برخورد قانونی انجام شده است.

 

پایش و محافظت از زیست‌گاه‌های حیات وحش هیچ‌گاه متوقف نمی‌شود

جمشیدیان با بین اینکه در هیچ ایامی پایش و محافظت از زیست‌گاه‌های حیات وحش متوقف نمی‌شود از دستگیری متخلف شکار در آران خبر داد و بیان داشت: با  گزارش مردمی و به دستور دادستان شهرستان، محیط‌بانان محیط زیست کاشان با همکاری نیروی انتظامی از منزل یک نفر متخلف شکار و صید اجزای یک رأس کل وحشی، یک دستگاه موتورسیکلت اماراتی، یک قبضه سلاح و یک دستگاه دوربین چشمی کشف کردند و پرونده متخلف تحویل مراجع قضایی شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :