موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/122632 :کد

امام جمعه اصفهان:

ارتباط با آمریکا به نفع کشور ما نیست

  جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۶:۰۹
تعداد بازدید : ۲۴۹   
 تحلیل ایران -ارتباط با آمریکا به نفع کشور ما نیست

امام جمعه اصفهان گفت: بدعهدی آمریکا در برجام به همه ثابت کرد به تعهدات خود پایبند نیست و جز منافع خود به هیچ چیز نمی‌اندیشد و بر این اساس ارتباط با آمریکا نیز به نفع ما نیست.

امام جمعه اصفهان گفت: بدعهدی آمریکا در برجام به همه ثابت کرد به تعهدات خود پایبند نیست و جز منافع خود به هیچ چیز نمی‌اندیشد و بر این اساس ارتباط با آمریکا نیز به نفع ما نیست.

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان با بیان اینکه انسان به اختیار خود می‌تواند سعادت یا بدبختی خود را رقم زند، اظهار داشت: تا زمانی که انسان‌های با ایمان و مقاوم وجود دارند دشمنانی مانند آمریکا نمی‌توانند هیچ غلطی انجام دهند وگرنه در برابر انسان‌های ضعیف و بی اراده آمریکا خود را کدخدای دنیا برمی‌شمرد.
 

وی با اشاره به سخنی از امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه قطع رابطه با آمریکا برای ما یک نعمت بوده است، بیان داشت: بدعهدی آمریکا در برجام به همه ثابت کرد که آمریکا به تعهدات خود پایبند نیست و جز منافع خود به هیچ چیز نمی‌اندیشد و بر این اساس ارتباط با آمریکا نیز به نفع ما نیست.

 

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه آمریکایی‌ها دشمن ذاتی مسلمانان هستند، تصریح کرد: آمریکا از دشمنی خود با شیوه‌های مختلف با مسلمانان دنیا دست نمی‌کشد همان طور که در روزهای گذشته خیلی راحت و با  دلایل واهی یکی از پایگاه‌های نیروی هوایی ارتش سوریه را مورد حمله هوایی قرار دارد.

 

آمریکا همه دنیا را برده و تسلیم خواسته‌های خود می‌خواهد

وی ادامه داد: آمریکا همه دنیا را برده و تسلیم خواسته‌های خود می‌خواهد و با کشورهایی که در برابر منافع وی کوچک‌ترین ایستادگی را داشته باشند همیشه دشمن خواهد بود.

 

آیت‌الله طباطبایی نژاد در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان به ایام پر برکت رجب اشاره و بیان داشت: این ماه در روایاتی از ائمه معصومان ماهی سراسر رحمت و برکت برشمرده شده است و همه باید با بهره‌ گرفتن از برکات این ماه از جمله ایام اعتکاف در تهذیب نفس و آماده شدن برای ورود به ماه رمضان تلاش کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۸۰۰ هزار نفر در استان اصفهان معتکف شدند، تاکید کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی به جای آوردن عمل پر فیض اعتکاف به شکل دسته جمعی در سرتاسر کشور گسترش یافت به نوعی که در طول این‌ سال‌ها جوانان با اشتیاق بسیار وافر در مساجد معتکف و از برکات این عملِ معنوی بهره‌مند می‌شوند.

 

امام جمعه اصفهان با تاکید بر اینکه روز نخست ایام البیض  مصادف با جشن میلاد پربرکت حضرت علی (ع) است، گفت: باید جشن‌های بزرگ مذهبی همچون میلاد حضرت علی (ع) با شکوه و رونق و با حضور تمام مسلمانان برگزار شود و اهمیت این جشن‌ها جدی گرفته شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :