موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/68530 :کد

0

۶۰۰ میلیارد تومان هزینه اتصال ریلی اصفهان به شاهین‌شهر

  دوشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۴:۰۲
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -۶۰۰ میلیارد تومان هزینه اتصال ریلی اصفهان به شاهین‌شهر

معاون شهردار اصفهان گفت: برای احداث خط ریلی اصفهان به شاهین‌شهر نزدیک به ۶۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

معاون شهردار اصفهان گفت: برای احداث خط ریلی اصفهان به شاهین‌شهر نزدیک به ۶۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.


به گزارش تحلیل ایران علیرضا صلواتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به اتصال ریلی شهرهای اطراف به کلان‌شهر اصفهان اظهار داشت: روند برقراری این اتصال شروع شده و برخی مراحل عملیات اجرایی در حال انجام است و قرارداد بخشی از آن نیز بسته شده است. 

 

وی افزود: اجرای طرح اتصال ریلی شهرهای اطراف به اصفهان در قسمت جنوب آغاز شده است، عملیات اجرایی این طرح در بهارستان شروع شده، در شاهین‌شهر قرارداد آن منعقد شده و در نجف‌آباد مطالعات طرح در حال انجام است.

 

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان بیان کرد: هدف این است که تا سال 1400 این طرح به صورت کامل به بهره‌برداری رسیده و اصفهان به صورت ریلی به 5 شهر اطراف خود متصل شود.

وی با اشاره به هزینه برآورد شده برای تکمیل این طرح خاطرنشان کرد: هزینه‌ها متفاوت است، برای احداث خط ریلی اصفهان- شاهین‌شهر حدود 600 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، خط ریلی اصفهان - بهارستان نزدیک به 400 میلیارد تومان و خط ریلی نجف‌آباد- اصفهان نزدیک به 300 میلیارد تومان برآورد شده و هزینه هر کدام با توجه به ناوگان و شرایط طرح متفاوت است. 

صلواتی افزود: با این اقدام، نه تنها بسیاری از سفرهای بین شهری حذف شده و همچنین ارتباط اصفهان به صورت منظم، پاک و ایمن به صورت ریل محور با شهرهای اطراف برقرار می‌شود، علاوه بر این بخش عمده‌ای از بار اتوبوس‌رانی و تاکسیرانی و حتی سفرهای شخصی هم سبک‌تر می‌شود.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :