موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/85810 :کد

0

استفاده ازنمای کامپوزیت درصورت همرنگ بودن با نمامانعی ندارد

  ﺳﻪشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ — ۱۰:۰۸
تعداد بازدید : ۲۶۷   
 تحلیل ایران -استفاده ازنمای کامپوزیت درصورت همرنگ بودن با نمامانعی ندارد

معاون معماری و شهرسازی شهرداری اصفهان گفت: چنانچه رنگ نمای کامپوزیت با رنگ سیما و منظر شهری مغایرت نداشته باشد به لحاظ قانونی مشکلی برای استفاده از آن وجود ندارد.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری اصفهان گفت: چنانچه رنگ نمای کامپوزیت با رنگ سیما و منظر شهری مغایرت نداشته باشد به لحاظ قانونی مشکلی برای استفاده از آن وجود ندارد.


به گزارش تحلیل ایران،‌ سید جمال‌الدین صمصام شریعت شامگاه دوشنبه در نشست خبری که به مناسبت گزارش اقدام و عمل معاونت معماری و شهرسازی شهرداری اصفهان برگزار شد در آغاز صحبت‌هایش به افزایش ۱۶ درصدی آمار صدور پروانه ساختمان در شهر اصفهان در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ اشاره کرد و اظهار داشت: این در حالی بود که به توجه به رکود موجود در بازار ساخت و ساز پیش‌بینی‌ می‌شد که آمار صدور پروانه ساختمان با کاهش روبرو باشد.

 

کاهش ۲۵ درصدی صدور پروانه ساختمان در سه ماهه امسال

وی از ادامه رکود و تاثیر آن در ساخت و ساز در اصفهان در سال ۹۵ اشاره کرد و ابراز داشت: باید توجه داشت که این ادامه رکود موجب کاهش ۲۵ درصدی صدور پروانه ساختمان در سه ماهه سال ۹۵ نسبت به سه ماهه سال گذشته شده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان در ادامه مالیات بر ساخت و ساز، مالیات بر خانه های خالی، افزایش قیمت منطقه بندی، افزایش نرخ تاسیسات زیربنایی و افزایش بیمه صدور پروانه ساختمان را از دلایل ادامه رکود در ساخت و ساز در کشور و به ویژه استان اصفهان عنوان کرد و افزود: باید توجه داشته باشیم که برخی از شاخصه‌ها خوب است اما باید زمان مناسب برای اجرای آنها در نظر گرفته شود.

وی تصریح کرد: برای مثال دریافت مالیات از خانه‌های خالی خوب است اما باید توجه داشته باشیم که در حال حاضر افزایش خانه‌های خالی در اصفهان ناشی از عدم فروش خانه‌هایی است که قبلا ساخته شده است و انبوه سازان اصفهانی در این راستا قصد احتکار ندارند.

صمصام شریعت همچنین به برخی از اقدامات معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان در زمینه صدور پروانه ساختمان طی یک سال گذشته اشاره کرد و بیان داشت: زمینه سازی برای تحقق شهرسازی الکترونیک، شفاف‌سازی و روانسازی برای سهولت کار شهروندان در این زمینه نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

ابلاغ طرح تفصیلی به مناطق شهرداری پس از طی فرآیند ۱۵ ساله

وی در ادامه از ابلاغ طرح تفصیلی به مدیران مناطق شهرداری اصفهان طی یک سال گذشته اشاره کرد و افزود: این طرح پس از طی فرایندی ۱۵ ساله در سال گذشته به مناطق شهرداری اصفهان ابلاغ شد.

 

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان در ادامه به تاکید شورای شهر و شهردار اصفهان در خصوص جلوگیری از دریافت هرگونه هزینه مازاد برای صدور پروانه ساختمان در مناطق مختلف شهرداری اصفهان اشاره کرد و بیان داشت: از این رو با توجه به نظارت‌های صورت گرفته هزینه مازادی از شهروندان دریافت نمی‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه عوارض ساختمانی بر مبنای مصوبات وزارت کشور و مصوبات شورای اسلامی شهر محاسبه و دریافت می‌شود، ابراز داشت:‌ طی یک سال گذشته نیز با توجه به طراحی و راه‌اندازی سیستم «سما» محاسبات به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و همه شهروندان نیز با دریافت نام کاربری و رمز عبور می‌توانند به راحتی محاسبات خود را انجام دهند که این سیستم با توجه به گذر از مرحله پایلوت در همه مناطق شهرداری اصفهان اجرایی خواهد شد.

صمصام شریعت در ادامه با بیان اینکه در سال گذشته به مناسبت دهه مبارک فجر تخفیف ۳۵ درصد برای صدور پروانه ساختمان و پرداخت هزینه‌ها به صورت نقدی اعمال شده است،‌ بیان داشت: در سال جاری نیز چنانچه هزینه‌های صدور پروانه ساختمان نقدی پرداخت شود ۲۰ درصد تخفیف برای عوارش بر ارزش افزوده اعمال خواهد شد.

وی در ادامه به بیشترین و کمترین پروانه ساختمانی صادر شده در مناطق شهردایر اصفهان اشاره کرد و گفت: از این رو در سال گذشته منطقه هشت بیشترین تعداد و منطقه ۱۲ بیشترین مساحت صدور پروانه ساختمان را به خود اختصاص داده است.

چهار هزار و ۶۵۰ هکتار بافت فرسوده در اصفهان وجود دارد


معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان در ادامه به وجود چهار هزار و ۵۶۰ هکتار بافت فرسوده در اصفهان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر تنها دو هزار و ۲۷۰ هکتار از این بافت مصوبه شورای عالی شهرسازی کشور را دریافت کرده است.

 

وی در ادامه به عدم اجرای تعهدات دولت در قبال بافت فرسوده اشاره و اظهار کرد: دولت بر اساس قانون باید ۵۰ درصد از تخفیفی را که شهرداری‌ها برای صدور پروانه در بافت فرسوده اعمال می‌کنند به شهرداری‌ها پرداخت کنند و این در حالی است که سال‌هاست که این هزینه پرداخت نمی‌شود.

صمصام شریعت در ادامه با اشاره به اینکه احیای بافت فرسوده در اصفهان با توجه با بافت تاریخی که دارد با مشکلات زیادی روبرو است، ابراز داشت: همچنین باید توجه داشته باشیم که بافت فرسوده علاوه بر بافت تاریخی شامل بافت‌های حاشیه‌نشینی شهرها، بافت روستایی که به شهرها الحاق شده، بافت‌های ناکارآمد، کارخانجات و انبارهای متروکه را نیز شامل می‌شود.

وی بیان داشت: اگرچه مرمت آثار تاریخی مرتبط با میراث است اما سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان در این مساله پیش قدم شده و به احیای این آثار همچون مرمت و بازسازی میدان امام علی(ع)، بدنه سازی و کف سازی چهارباغ اقدام کرده است.

 منبع:مهر
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :