موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/86056 :کد

0

شهرداری طی دوسال گذشته تنها عنوان مدیریت بحران را دریافت کرد

  چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ — ۱۵:۴۴
تعداد بازدید : ۱۱۸   
 تحلیل ایران -شهرداری طی دوسال گذشته تنها عنوان مدیریت بحران را دریافت کرد

شهردار اصفهان گفت: شهرداری اصفهان طی دو سال گذشته تنها عنوان مدیریت بحران را دریافت کرده و هیچ اعتبار و تجهیزاتی در این زمینه به شهرداری ارائه نشده است.

شهردار اصفهان گفت: شهرداری اصفهان طی دو سال گذشته تنها عنوان مدیریت بحران را دریافت کرده و هیچ اعتبار و تجهیزاتی در این زمینه به شهرداری ارائه نشده است.

به گزارش تحلیل ایران ، مهدی جمالی‌نژاد پیش از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه بیست و ششمین برنامه «هر هفته با چند افتتاح» که به منظور بهره برداری از فاز یک اولین آزمایشگاه تشخیص حریق و بازرسی فنی کشور، اصفهان را شهری جهانی توصیف کرد و اظهار داشت: از این رو ضروری است که ارائه خدمات در این شهر نیز باید در حد استانداردهای جهانی باشد.

 

وی با بیان اینکه آتش نشانی اصفهان در حال حاضر تراز خوبی داشته و به اندازه قابل توجهی به استانداردهای بین‌المللی نزدیک شده است، افزود: سال گذشته آتش نشانی اصفهان از بین ۱۱ هزار حریق در کشور آلمان رتبه دوم را به دست آورد و همچنین بهترین گواهینامه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل را از کشور استرالیا دریافت کرده است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه عزم جدی در آتش نشانی اصفهان برای نزدیک کردن به آتش نشانی‌های مطرح جهان دیده می‌شود، ابراز داشت: باید توجه داشته باشیم که آتش نشانی اصفهان در مرز جغرافیایی شهر اصفهان ارائه خدمات نمی‌کند بلکه تنها بخشی از شهرداری است که نقطه‌های مرزی را شکسته و به همه کشور خدمات رسانی می‌کنند.

وی با اشاره به  بهره برداری از فاز یک اولین آزمایشگاه تشخیص حریق و بازرسی فنی کشور در اصفهان گفت: این آزمایشگاه متعلق به شهر اصفهان نیست و بلکه همه یک هزار و ۲۶۰ شهر کشور می‌توانند از این آزمایشگاه استفاده کنند.

جمالی‌نژاد در ادامه با اشاره به رونمایی از خودروها و تجهیزات جدید آتش نشانی اصفهان، ابراز داشت: همچنین امروز سه دستگاه خودروی دو منظوره اطفاء حریق و امداد و نجات، دو دستگاه خودروی حمل دستگاه‌های تنفسی و تهویه هوا، یک دستگاه خودروی هشت تن مجهز به دستگاه‌های پیشرفته نیز رونمایی شده است.

بهره‌برداری کامل آزمایشگاه تشخیص حریق و بازرسی فنی نیازمند اعتبارات مدیریت بحران


وی در ادامه در خصوص زمان بهره برداری کامل از بهره برداری از اولین آزمایشگاه تشخیص حریق و بازرسی فنی کشور ابراز داشت: برای این امر نیاز به اعتبارات مدیریت بحران کشور داریم و همچنین شهرداری و شورای اسلامی شهر نیز همه توان خود را برای تامین اعتبار این پروژه به کار خواهد گرفت.

شهردار اصفهان تصریح کرد: چنانچه اعتبار مورد نیاز این پروژه تامین شود به اولین آزمایشگاه تشخیص حریق و بازرسی فنی کشور در سال آینده به صورت کامل بهره برداری خواهد شد.

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص آخرین وضعیت واگذاری مدیریت بحران از استانداری به شهرداری  اصفهان ابراز داشت: در این راستا باید توجه داشته باشیم که شهرداری خدمات مدیریت بحران را تنها به دریافت عنوان انجام می‌دهد و تاکنون هیچ‌گونه ابزار و اعتباری برای این امر به شهرداری ارائه نداده‌اند.

جمالی‌نژاد وضعیت نامناسب اقتصادی در کشور را دلیل عدم پرداخت اعتبار و تجهیزات برای مدیریت بحران به شهرداری عنوان کرد و بیان داشت: در این راستا ضروری است که تا زمان حل مشکلات اقتصادی در کشور تجهیزات در دسترس مدیریت بحران در اختیار شهرداری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مدیریت شهرداری اصفهان به خوبی می‌تواند اطمینان خاطر را به مسئولان ملی و استانی در بحث مدیریت بحران بدهد، ادامه داد: این شهر می‌تواند معین بسیاری دیگر از شهرهای کشور در زمینه مدیریت بحران باشد.

ایمن سازی ۱۸۸ سایت بازی کودکان در اصفهان


شهردار اصفهان در ادامه به لزوم توجه شهروندان به آموزش‌های خود امدادی به ویژه برای ساکنان ساختمان‌های بلند اشاره کرد و افزود: این آموزش‌ها در سطح شهر از سوی آتش نشانی ارائه می‌شود و ضروری است که شهروندان از این آموزش‌ها استفاده کنند.

وی همچنین به الزام ایستگاه‌های آتش‌نشانی‌ سطح شهر  اصفهان به ایمن سازی سایت‌های بازی کودکان اشاره و اظهار کرد: بر این اساس تاکنون ۱۸۸ سایت بازی در سطح شهر اصفهان ایمن سازی شده است.

                               

شهرداری     اصفهان     کودکان     شهردار        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :