موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/88367 :کد

0

توسعه آموزش کمک‌های اولیه به مردم اصفهان در خانه‌

  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۷
تعداد بازدید : ۱۵۰   
 تحلیل ایران -توسعه آموزش کمک‌های اولیه به مردم اصفهان در خانه‌

مدیر مرکز آموزش‌های امدادونجات هلال احمر اصفهان گفت: با توجه به اینکه آموزش کمک‌های اولیه برای تمام افراد ضروری است بنابراین درصدد توسعه آموزش‌ها در خانه‌های مردم اصفهان هستیم.

مدیر مرکز آموزش‌های امدادونجات هلال احمر اصفهان گفت: با توجه به اینکه آموزش کمک‌های اولیه برای تمام افراد ضروری است بنابراین درصدد توسعه آموزش‌ها در خانه‌های مردم اصفهان هستیم.


به گزارش تحلیل ایران امیر جلالیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امروز آموزش کمک‌های اولیه به سه طریق حضوری، نیمه‌حضوری و غیرحضوری به مردم آموزش داده می‌شود.

وی از تغییر و به روزآوری دوره های آموزشی عمومی و همگانی امداد و کمک های اولیه خبر داد و اعلام کرد: هدف از برگزاری این دوره، توسعه آموزش کمک های اولیه در راستای آمادگی خانواده‌ها در برابر حوادث و بلایا است.

 

مدیر مرکز بین المللی آموزش‌های تخصصی امداد و نجات هلال احمر اصفهان ادامه داد: عناوین دوره ها شامل آموزش حضوری – نیمه حضوری و غیر حضوری است که دوره آموزش حضوری کمک های اولیه به دوره ای اطلاق می شود که فراگیر در کلاس های نظری و عملی آن حضور می یابد. این دوره ۲۲ ساعته خواهد بود و اهداف کلی شامل؛ ارتقای میزان آگاهی عموم مردم در زمینه کمک های اولیه و تقویت مهارت های عموم مردم در زمینه کمک های اولیه است.

وی افزود: آموزش دهندگان همه افراد واجد شرایط دارای گواهینامه مربی گری معتبر در نظر گرفته شده اند و آموزش گیرندگان همه افراد علاقمند بالای ۱۵ سال و مکان آموزش شعب جمعیت هلال احمر در سراسر استان خواهد بود.

 

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمراستان اصفهان تاکید کرد: سر فصل‌های آموزشی در این دوره شامل  کمک‌های اولیه و اهداف آن، اصول ایمنی و قانونی در کمک های اولیه، روش مواجهه با مصدوم، خفگی‌ها، احیای قلبی، ریوی، خونریزی، پانسمان، آسیب‌های استخوانی، مفصلی و عضلانی، بانداژ، آتل بندی، حمل مصدوم، فوریت های پزشکی، مسمومیت‌ها، نیش و گزش، و گاز گرفتگی، سوختگی ها، آسیب‌های ناشی از گرما و سرما در نظر گرفته شده است و در پایان دوره برای پذیرفته شدگان در آزمون مربوطه گواهینامه صادر خواهد شد.

جلالیان اعلام کرد: در دوره آموزشی نیمه حضوری فرد علاقمند می‌تواند سرفصل‌های دوره نیمه حضوری را از طریق مراجعه به پایگاه اینترنتی «خانواده آماده در مخاطرات (خادم)» با آدرس www.khadem.ir مطالعه و پس از دریافت فرم ثبت نام از شعب جمعیت هلال احمر محل سکونت خود، و تعیین تاریخ شرکت در دوره هشت ساعته آموزش عملی این دوره را به اتمام رساند و پس از شرکت در دوره هشت ساعته، تاریخ آزمون از طریق شعب به فراگیران اعلام و در صورت موفقیت، گواهینامه ۱۵ ساعته دریافت خواهند کرد.

 

وی با بیان اینکه دوره آموزش «غیر حضوری آمادگی در برابر مخاطرات» تاکید کرد: این دوره به دوره‌ای گفته می‌شود که فراگیر بدون حضور در کلاس، مطالب آموزشی مورد نظر را فرا گرفته و پس از آن در آزمون شرکت کرده و گواهینامه مربوط را دریافت می‌کند و هدف از برگزاری این دوره، آشنایی با مخاطرات طبیعی و انسان ساخت مختلف که به صورت بالقوه سراسر کشور را تهدید می کند و به نحوی همه مردم به این آموزش ها نیازمند هستند، است.

 

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمراستان افزود: آموزش در این دوره به صورت خود آموز بوده و بنابراین آموزش دهنده و آموزش گیرنده در این دوره، خود فرد است.

وی تاکید کرد: همه افرادی که توانایی خواندن و نوشتن را دارند ، می‌توانند در این دوره شرکت کننده، سرفصل‌ها و منابع آموزشی این دوره، در پایگاه آموزشی خانواده آماده در مخاطرات (خادم) به آدرس اینترنتی khadem.ir موجود است که برای تمام فراگیران، قابل دسترس است.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمراستان اصفهان بیان کرد: سرفصل های آموزشی این دوره شامل ضرورت آمادگی در برابر مخاطرات، آشنایی با مخاطرات طبیعی – آشنایی با مخاطرات انسان ساخت و آماده شوید در نظر گرفته شده است.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :