موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/89134 :کد

0

دولت سه هزار میلیارد تومان به شهرداری اصفهان بدهکار است

  پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۶
تعداد بازدید : ۱۲۵   
 تحلیل ایران -دولت سه هزار میلیارد تومان به شهرداری اصفهان بدهکار است

معاون امور مالی شهرداری اصفهان گفت: دولت بخاطر پرداخت سهم شهرداری‌ها از جرایم رانندگی، مالیات بر ارزش افزوده و حمل و نقل بیش از سه هزار میلیارد تومان به شهرداری اصفهان بدهکار است.

معاون امور مالی شهرداری اصفهان گفت: دولت بخاطر پرداخت سهم شهرداری‌ها از جرایم رانندگی، مالیات بر ارزش افزوده و حمل و نقل بیش از سه هزار میلیارد تومان به شهرداری اصفهان بدهکار است.

به گزارش تحلیل ایران، محمد نورصالحی شامگاه چهارشنبه در نشست خبری که به مناسبت گزارش اقدام و عمل شهرداری در حوزه مالی و اداری برگزار شد با اشاره به اینکه شفاف‌سازی مالی و همچنین اجرای دقیق مصوبات شورای اسلامی شهر اصفهان در دستور کار ویژه قرار گرفته است، اظهار داشت: بر این اساس در حال حاضر حدود ۹۰ درصد از محاسبات مالی شهرداری اصفهان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

 

شهرداری به دنبال کاهش درآمد ناشی از ساخت و ساز است

وی با اشاره به اینکه شهرداری اصفهان در حال حرکت به سمتی است که درآمد ناشی از ساخت و ساز را کمتر کند، افزود: شهرداری اصفهان در حال برنامه ریزی برای ورود به طرح ها به شکل سرمایه گذاری و مشارکتی است.

معاون امور مالی و اداری شهرداری اصفهان در ادامه با اشاره به اینکه عدم اجرای تعهدات مالی دولت نسبت به شهرداری‌ها و به ویژه شهرداری اصفهان مشکلات زیادی را برای ارائه خدمات این نهاد به مردم وارد آورده است، ابراز داشت: در این راستا باید توجه داشته باشید که دولت در حال حاضر در خصوص پرداخت سهم شهرداری‌ها در حوزه جرایم رانندگی، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین سهم حمل و نقل عمومی اتوبوس و مترو بیش از سه هزار میلیارد تومان در بازه زمانی ۱۰ سال اخیر به شهرداری اصفهان بدهکار است.

 

آمار درستی از املاک شهرداری در گذشته نداشتیم

وی با اشاره به اینکه در گذشته آمار درستی از املاک شهرداری در دست نبوده است، افزود: در حال حاضر ساماندهی و ثبت دقیق این املاک را در دستور کار قرار داده‌ایم.

نورصالحی در ادامه با اشاره به میزان آزادسازی‌های صورت گرفته برای اجرای پروژه‌های شهرداری ابراز داشت: باید توجه داشت که در سال ۹۴ بیش از ۲۲۲ هزار متر مربع آزادسازی با اعتبار ۱۷۵ میلیارد تومان و در پنج ماهه سال جاری نیز ۹۴ هزار متر مربع آزادسازی با اعتبار ۷۰ میلیارد تومان انجام شده است.

 

وی تصریح کرد: بسیاری از این ازادسازی‌ها در قالب راه‌اندازی و بهره برداری از پروژه‌هایی همچون میدان بزرگ استقلال، سالن‌های اجلاس، پروژه ۲۵ آبان و ... انجام شده است.

معاون امور مالی و اداری شهرداری اصفهان توجه به مدیریت و کاهش هزینه‌ها با توجه به تحقق شعار سال جاری را در دستور کار ویژه شهرداری اعلام کرد و گفت: اقتصاد مقاوتی را نباید شعار داد چرا که بازی با واژه‌های متعالی ظلم به رهبری و نظام است و در این راستا جلوگیری از هزینه‌های ناروا و عدم مصرف کالای خارجی در دستور کار قرار گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ساماندهی رفاه کارکنان شهرداری و همچنین تکریم اراباب رجوع را در دستور کار شهرداری اعلام کرد و افزود: در این راستا حساسیت‌های زیادی ایجاد شده است تا مشکلات در این بخش مرتفع شود.

نورصالحی در خصوص استخدام نیرو شهرداری نیز بیان داشت: باید توجه داشت که در این بخش با توجه به آئین‌نامه استخدامی کشور در بخش غیردولتی‌ها اقدامات صورت می‌پذیرد و این در حالی است که در برخی از امور نیز به دلیل مازاد نیرو در برخی از بخش‌ها افرادی را برای انجام ماموریت‌ها با توجه به تخصصشان جابجا می‌کنیم.

وی همچنین در خصوص حقوق کارکنان شهرداری بیان داشت: همکارانی از استانداری پیگیر این امر بودند که سلامت این سیستم تایید شد  و پنج نهاد متولی که لیست‌هایی را از ما خواستند نیز آنان ارائه دادیم.

اتوبوسی، نیرو وارد شهرداری نمی‌کنیم

معاون مالی و اداری شهرداری اصفهان در ادامه با تاکید بر اینکه ما اتوبوسی نیرو وارد شهرداری نمی‌کنیم، افزود: البته ممکن است در هر بخش مدیری باشد که تمایل به همکاری با افرادی که با آنها راحت است دارد و در این بخش سه الی چهار نیرو را همراه با خود داشته باشد.

وی در خصوص میزان تحقق شهرداری شیشه‌ای در شهرداری اصفهان نیز بیان داشت: دو کار اساسی در خصوص بحث محاسبات و بحث ریالی بوده که سامانه سمان ایجاد شد و قاطع می‌توان گفت بیش از ۹۵ درصد آنچه شهرداری تحت عنوان هزینه‌های صدور پروانه و نوسازی و خودرو است، صدور پروانه و تمدید در این سیستم انجام می‌شود و این طرح به صورت پایلوت در منطقه ۱۳ شهرداری به صورت کامل به اجرا در آمده است.

 

نورصالحی همچنین در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر هزینه‌های پرداختی به صدا و سیما گفت: پرداخت‌های شهرداری به صدا و سیما بر اساس مصوبه بوده است.

وی با اشاره به تحقق سه درصدی مالیات‌های ارزش افزوده در شهرداری گفت: در مجموع پیگیری های صورت گرفته از سال ۹۰ سقف درآمدهای شهرداری که در سال ۹۰ زیر ۱۵ درصد بوده در سال ۹۵ به ۴۰ درصد رسیده است.

 

معاون مالی و شهرداری اصفهان در ادامه با اشاره به اینکه در سال جاری و پس از سال‌ها دوباره پالایشگاه اصفهان به عنوان صنعت آلاینده معرفی شد، افزود: خوشبختانه موفق شدیم عوارض آلاینده بودن این صنعت را در سال جاری وصول کنیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نیز به دنبال دریافت عوارض محدوده داخلی پالایشگاه نیز هستیم.

نورصالحی در ادامه و در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص تعریف بودجه برای کمک به برگزاری انتخابات نیز گفت: ماهیچ ردیف بودجه‌ای برای انتخابات نداریم و از هیچ فرد و یا گروه خاصی نیز حمایت نخواهیم کرد.

 

استاندار در خصوص سهم نیم درصد کتابخانه‌ها پادرمیانی کند

وی در ادامه در خصوص برداشت سهم نیم درصدی از خزانه داری کل کشور برای اداره کتابخانه‌های اصفهان و عدم کمک به شهرداری در حوزه اداره کتابخانه‌ها نیز بیان داشت: باید توجه داشت که در شهر اصفهان ۷۰ کتابخانه توسط شهرداری و تنها هشت کتابخانه توسط انجمن کتابخانه‌های شهر اصفهان اداره می‌شوند و این در حالی است که نمی‌دانیم این سهم نیم درصدی کجا هزینه می‌شود.

 

معاون امور مالی و اداری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه تشکیلات انجمن کتابخانه‌های شهر اصفهان باید متشکل از رئیس شورای شهر و شهردار نیز باشد، ادامه داد: این در حالی است که این انجمن ساز و کار درستی نداشته و مدیریت استان باید در این میان پادرمیانی کند.

وی افزود: به این انجمن پیشنهاد کردیم که یا عهده دار اداره ۷۰ کتابخانه های شهرداری باشد و یا مدیریت هشت کتابخانه خود را به شهرداری بسپارد که در این زمینه هنوز به توافق نرسیده ایم.

 منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :