موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/89208 :کد

0

۴۰ ابربازی برای خانواده‌های اصفهان تعریف شده است

  پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۴۹
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -۴۰ ابربازی برای خانواده‌های اصفهان تعریف شده است

مدیر امور تفریحی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان گفت: در حال حاضر ۴۰ ابر بازی برای خانواده‌های اصفهان تعریف شده است و تمام گروه‌های سنی را شامل می‌شود.

مدیر امور تفریحی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان گفت: در حال حاضر ۴۰ ابر بازی برای خانواده‌های اصفهان تعریف شده است و تمام گروه‌های سنی را شامل می‌شود.

به گزارش تحلیل ایران سید ابراهیم حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ویژه‌برنامه «همبازی، همشهری» عنوان برنامه‌ای است که به منظور ایجاد نشاط و سرگرمی در خانواده‌های اصفهانی از ۱۴ تا ۲۹ مرداد در باغ غدیر اصفهان در تمام رده‌های سنی برگزار می‌شود.

 

وی بیان داشت: برای این جشنواره ۱۷ ابربازی ویژه گروه سنی ۴ تا ۱۲ سال با محتوای علمی آموزشی و حدود ۲۵ بازی در رده سنی بالای ۱۲ سال تا سالمندی برنامه‌ریزی شده است.

مدیر امور تفریحی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان اعلام کرد: در حال حاضر از این نوع ابربازی‌ها دست کم ۴۰ بازی در این جشنواره وجود دارد و حدود ۱۴ تا ۱۵ بازی نیز به صورت میدانی انجام می‌شود که علاقه‌مندان به همراه خانواده می‌توانند بعدازظهرها با مراجعه به باغ غدیر از این بازی‌ها بهره‌مند شوند.

 

وی با بیان اینکه جشنواره همبازی همشهری، تمام گروه‌های سنی را شامل می‌شود، تاکید کرد: علاوه بر اینکه در بازی‌های میدانی تدارک دیده شده پدر و پسر، یا مادر و دختر یا پدر و مادر می‌توانند در کنار یکدیگر تیم تشکیل داده و کسب امتیاز کنند.

 

حسینی دو ویژگی بازی خوب را جدید بودن و توجه به بعد آموزشی و درمانی در کنار جنبه تفریحی آن دانست و گفت: برای آشنایی بیشتر شهروندان با نحوه انجام بازی‌ها، بروشورهایی آماده شده که توضیحات مختصری در کنار ۴۰ بازی مهم این جشنواره آمده است.

وی بیان کرد: روال برگزاری این برنامه به این گونه است که تمام بازی‌ها به صورت همزمان از روز ۱۴ مرداد در باغ غدیر گشایش یافته و در کنار هر بازی مربی قرار دارد که روند بازی را آموزش داده و افراد با مزایای انواع مختلف بازی آشنا می‌کند.

 

مدیر امور تفریحی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان تاکید کرد: علاقه مندان برای بهره مندی از بازی‌های این جشنواره می‌توانند از ۱۴ تا ۲۹ مردادماه هر روز از ساعت ۱۸ تا ۲۲ به محل باغ غدیر مراجعه کنند.

وی گفت: این برنامه جذاب شامل چندین بازی فکری و هیجانی است و افراد با توجه به سن و علاقه خود می‌توانند با حضور در آن، یکی از آنها را انتخاب کرده و در آن به بازی بپردازند.

حسینی اعلام کرد: از جمله این بازی‌ها می‌توان به بازی قورباغه هوشمند، فوتبال حبابی، جنگا، هامپ‌هام، قائم موشک، ترازو، لیوان چینی، دوختنی‌ها، جورچین، سودوکو و دومینو است.

مدیر امور تفریحی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان هدف اصلی از ایجاد چنین جشنواره‌ای در اصفهان را از بین بردن تفکر نادرست در مورد بازی در بین عامه مردم عنوان کرد و بیان داشت: در ایران و فرهنگ عامه، بازی تنها مختص کودکان تعریف شده است و زمانیکه فرد به سنین جوانی رسید و پا به سن گذاشت، بازی کردن را تفکری کودکانه می‌داند از انجام آن خودداری می‌کند.

 

وی ادامه داد: با توجه به این موضوع و بنابراین برای اصلاح این فرهنگ نادرست، مصمم به راه‌اندازی این جشنواره در اصفهان شدیم.

حسینی بیان داشت: علت دیگر راه‌اندازی این جشنواره تجربه موفق و تأثیرگذار اجرای طرح رستوران بازی‌های فکری در اصفهان است.

 

وی اعلام کرد: در این بازی‌ها شاهد رفع بسیاری از مشکلات زوجین و اعضای خانواده بودیم و متوجه شدیم که بازی‌ها زمینه را برای ایجاد صمیمیت بین افراد خانواده فراهم می‌کنند که این مسئله برای ما تجربه‌ای شد تا در کنار این دست بازی‌ها، ابربازی‌هایی در ابعاد مختلف را ساخته و از آن برای تفریح بزرگترها استفاده کنیم.

                               

سازمان     شهرداری     اصفهان     تفریحی        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :