موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/95137 :کد

0

روابط تجاری و اقتصادی ایران و ارمنستان توسعه می‌یابد

  دوشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۷:۵۴
تعداد بازدید : ۳۱۱   
 تحلیل ایران -روابط تجاری و اقتصادی ایران و ارمنستان توسعه می‌یابد

سفیر ارمنستان گفت: توسعه روابط تجاری و بازرگانی بین استان‌های ایران و ارمنستان در دستور کار قرار گرفته و استان‌های ارمنستان برای توسعه روابط اعلام آمادگی کرده‌اند.

سفیر ارمنستان گفت: توسعه روابط تجاری و بازرگانی بین استان‌های ایران و ارمنستان در دستور کار قرار گرفته و استان‌های ارمنستان برای توسعه روابط اعلام آمادگی کرده‌اند.


به گزارش تحلیل ایران، آرتاشس تومانیان در دیدار با استاندار اصفهان اظهار داشت: روابط خارجی و فرهنگی خوبی بین 2 ملت ایران و ارمنستان برقرار است.

 

وی با بیان اینکه روابط تجاری و بازرگانی ایران و ارمنستان چندان قوی نیست، بیان کرد: این روابط نیازمند تقویت و توسعه بوده و تاکنون در زمینه انتقال انرژی و فعالیت‌های اقتصادی برنامه‌های کلان تدوین و در حال اجرایی‌شدن است، اما در حوزه تجاری و بازرگانی هنوز اقدام خوبی صورت نگرفته است.

سفیر کشور ارمنستان با اشاره به اینکه روابط بین استان‌ها جایگاه ویژه خود را دارد، تصریح کرد: توسعه روابط تجاری و بازرگانی بین استان‌های ایران و ارمنستان در دستور کار قرار گرفته است و استان‌های ارمنستان برای توسعه روابط اعلام آمادگی کرده‌اند.

 

وی با بیان اینکه سفارت ارمنستان در ایران نیز برای بازدید از استان‌های ایران برنامه‌ریزی کرده است، گفت: اولویت نخست این کشور استان اصفهان است.

تومانیان توسعه روابط اقتصادی 2 کشور را مهم خواند و خاطرنشان کرد: ارمنستان با ایران مرز خشکی دارد و کارآفرینان و تجار 2 طرف برای گسترش روابط باید تلاش کنند. حمایت‌های استاندار اصفهان و مردم اصفهان از ارامنه و زندگی مسالمت‌آمیز ارامنه در این شهر یک ارزش بوده و قابل قدردانی است.

 

ارتباط اصفهان با یکی از استان‌های متناظر در ارمنستان فراهم می‌شود

استاندار اصفهان در این دیدار اظهار داشت: اصفهان با وجود شهروندان ارامنه، جایگاه ویژه‌ای را برای کشور ارمنستان قائل است و خوشحال هستیم که با هموطنان ارامنه به خوبی در کنار هم زندگی می‌کنیم.

 

رسول زرگرپور افزود: ما در مراسم‌های مختلف به دیدار یکدیگر می‌رویم و به همین دلیل نیز مقامات ارمنستان به اصفهان سفر می‌کنند و دیدارهای خوبی در این شهر داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه ارتباطات ایران و ارمنستان به ویژه در تبادل انرژی بسیار بالا است، بیان کرد: این پروژه‌ها برای ایران و ارمنستان بسیار مفید و کاربردی است.

 

استاندار اصفهان با اشاره به مشترکات عمیق فرهنگی و تاریخی بین 2 کشور تصریح کرد: با توجه به ظرفیت بالای اصفهان در زمینه‌های مختلف، آمادگی داریم با یکی از استان‌های متناظر ارمنستان همکاری و ارتباط متقابلی داشته باشیم‌.

 

وی گفت: اصفهان قطب صنعت کشور است و در بخش‌های کشاورزی، دانشگاهی و گردشگری نیز جایگاه بسیار خوبی در کشور و منطقه دارد و مدیریت استان بستر سیاسی و حکومتی ارتباط اصفهان را با یکی از استان‌های متناظر در ارمنستان فراهم می‌کند و بستر اجرایی گسترش روابط اقتصادی بر عهده اتاق بازرگانی است.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                               

ارمنستان     اصفهان     ایران     اقتصادی        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :