موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/99043 :کد

0

جایگاه نخست اصفهان در عبور محورهای مواصلاتی

  دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۲
تعداد بازدید : ۱۵۸   
 تحلیل ایران -جایگاه نخست اصفهان در عبور محورهای مواصلاتی

جایگاه نخست اصفهان در عبور محورهای مواصلاتی، ایجاد پایانه توسط بخش خصوصی در شهرضا، نصب ۸ دوربین ثبت و کنترل سرعت در ۸ محور مواصلاتی استان اصفهان مهمترین مطالبی بود که در جلسه شورای ترافیک شهرستان...

جایگاه نخست اصفهان در عبور محورهای مواصلاتی، ایجاد پایانه توسط بخش خصوصی در شهرضا، نصب ۸ دوربین ثبت و کنترل سرعت در ۸ محور مواصلاتی استان اصفهان مهمترین مطالبی بود که در جلسه شورای ترافیک شهرستان شهرضا عنوان شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، رئیس اداره حمل‌ و نقل مسافر اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان اصفهان صبح امروز در جلسه شورای ترافیک شهرستان شهرضا با بیان اینکه نصب سامانه‌های ثبت و کنترل سرعت را یکی از مهمترین عوامل مؤثر در پیشگیری و کاهش سوانح جاده‌ای است اظهار داشت: دوربین‌های ثبت تخلف‌های رانندگی سامانه‌های هوشمندی هستند که با اتصال به مرکز کنترل بخش تخلف‌های حوزه حمل و نقل را کنترل و ثبت می‌کنند.

 

کیوان رحیمی افزود: ستاد مرکزی مطالعات کشوری پس از انجام پژوهش‌های میدانی، محورهای مواصلاتی خطرناک را شناسایی و به سازمان راهدای ابلاغ می‌کند و پس از آن سامانه‌های هوشمند در مکان‌هایی که براساس این مطالعات جانمایی شده، نصب می‌شود.

نصب 8 دوربین ثبت و کنترل سرعت در 8 محور مواصلاتی استان اصفهان


وی با بیان اینکه دوربین‌ها فاصله زمانی که یک خودرو مسیر بین دو دوربین را طی می‌کند، سرعت را محاسبه و ثبت می‌کنند، گفت: 8 دوربین ثبت و کنترل سرعت در 8 محور مواصلاتی استان اصفهان نصب می‌شود.

 

رئیس اداره حمل‌ و نقل مسافر اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های اصفهان افزود: یکی از این مسیرها، محور سمیرم – شهرضا – میمند است که به دلیل تعداد بالای تصادفاتی که به علت تخطی از سرعت مطمئنه در آن واقع می‌شود، انتخاب شده است.

 

وی تصریح کرد: عملیات نصب این دوربین‌ها از آبان ‌ماه امسال آغاز می‌شود و تا آخر خردادماه 96 همه این مسیرها تحت پوشش سامانه پایش تصویری تخلفات رانندگی قرار می‌گیرند.

نصب 56 دوربین ثبت تخلفات راهنمایی و رانندگی در 5 محور مواصلاتی استان


رحیمی با بیان اینکه استان اصفهان از لحاظ عبور تعداد زیادی از محورهای مواصلاتی و وجود تعداد زیادی از مسیرهای پرخطر در آن، در جایگاه نخست کشوری قرار دارد، بیان کرد: در حال حاضر 56 دستگاه دوربین ثبت تخلفات راهنمایی و رانندگی در 5 محور مواصلاتی استان به دوربین‌های ثبت و کنترل سرعت مجهز هستند.

 

وی با تأکید بر اینکه با افزایش 8 سامانه دیگر تعداد محورهای مجهز به سامانه ثبت و کنترل سرعت در استان به 13 محور، افزایش می‌یابد، اظهار داشت: در حال حاضر در محدوده استحفاظی شهرستان شهرضا و در مسیر شهرضا – اصفهان، 7 دستگاه دوربین ثبت تخلف رانندگی فعال است.

رئیس اداره حمل ‌و نقل مسافر اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان اصفهان خاطرنشان کرد: جانمایی پایانه شرق شهرضا مناسب نبوده و نمی‌تواند نیاز شهرستان به پایانه را برطرف کند، ممکن است این مکان در آینده بتواند نیازهای بیشتری را از مردم شهرستان برآورده کند.

ایجاد پایانه توسط بخش خصوصی در شهرضا


وی با اشاره به استقبال گسترده بخش خصوصی برای ایجاد پایانه در شهرضا، گفت: این یک فرصت خوب و کم نظیر است که در بسیاری از شهرستان‌ها وجود ندارد بنابراین باید از آن استفاده شود.

رحیمی با تأکید بر اینکه شهرستان شهرضا نیازمند ایجاد یک یا چند پارک سوار مجهز و استاندارد است، گفت: برای ایجاد این مراکز باید جلسات هماهنگی با ادارات مسئول در این زمینه برگزار و پس از جانمایی عملیات ساخت آن آغاز شود.

 

ساماندهی سواری‌های مسافربری محور شهرضا – اصفهان

وی با تأکید بر ضرورت ساماندهی سواری‌های مسافربری محور شهرضا – اصفهان، اظهار داشت: در حال حاضر دو شرکت در این مسیر اقدام به جا به جایی مسافر می‌کنند اما شیوه اجرای کار به نوعی است که یک گروه از رانندگان در این مسیر تردد می‌کنند که در بسیاری از موارد، تفکیک بین آنها ممکن نیست.

 

رئیس اداره حمل ‌و نقل مسافر اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های اصفهان با تأکید بر ضرورت ساماندهی وضعیت حمل و نقل روستایی شهرستان شهرضا، اظهار داشت: در حال حاضر مجوز فعالیت 6 دفتر حمل و نقل روستایی در شهرستان شهرضا صادر شده که تنها 3 دفتر از آن‌ها مشغول به فعالیت هستند.

 

وی تصریح کرد: رایزنی‌هایی برای اختصاص تسهیلات به دفاتر حمل و نقل روستایی برای خرید ناوگان حمل و نقل انجام شده است که نتایج آن به زودی اعلام می‌شود.

 
                               

شهرضا     اصفهان     ساماندهی     حمل و نقل        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :