موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بیمه سلامت

a/147985 :کد

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان :

استان کرمان امسال پایلوت اجرای ۴ پروژه بیمه سلامت در کشور است

  شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ — ۱۷:۳۲
تعداد بازدید : ۴۵   
 تحلیل ایران -استان کرمان امسال پایلوت اجرای ۴ پروژه بیمه سلامت در کشور است

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه در سال ۹۸ در بیمه سلامت چهار پروژه به‌صورت پایلوت در استان کرمان اجرا می‌شود گفت: بالغ بر ۶۴۰ میلیارد تومان تعهد مالی بیمه سلامت در استان کرمان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران، محمد جعفری صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با اشاره به اینکه مطالبات ماه فروردین سال جاری تمام مراکز درمانی دولتی و خصوصی استان کرمان از بیمه سلامت پرداخت و تسویه حساب کامل شده است اظهار داشت: پرداخت‌ها نسبت به سال‌های قبل بهتر شده و سعی می‌کنیم که پرداخت‌های ما به‌روز شود.

 

وی با بیان اینکه در طول سال 98 بالغ بر 640 میلیارد تومان تعهد مالی بیمه سلامت در استان کرمان است گفت:  تعهد مالی بیمه سلامت در استان کرمان ماهانه 53 میلیارد تومان می‌شود.

 

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه این تعهد مالی به رفاه عموم بیماران تبدیل می‌شود افزود: برای توازن در بازار سلامت خواسته‌ها و انتظارات حوزه سلامت با شرایط اقتصادی، سیاسی و توان مالی خانواده‌ها تعدیل شود.

 

وی با بیان اینکه انتظارات پزشکان کشور ما باید با شرایط اقتصادی کشور هماهنگ باشد و نباید در این شرایط خود را با پزشکان کشورهای دیگر مقایسه کنند گفت: جامعه پزشکی امروز بیشتر از هر زمان دیگر همکاری و همراهی لازم را داشتند که جای قدردانی دارد.

جعفری با اشاره به اینکه طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در کشور آغاز شده و در فاز اجرایی است بیان کرد: کاهش تحرکات بدنی، استرس‌ها و رژیم تغذیه بد باعث بروز بیماری‌های مزمن در جامعه شده است.

وی با بیان اینکه عدم توجه به این نکات هزینه‌های زیادی بر جامعه و سلامت مردم ما در قالب بیماری‌های مزمن متحمل می‌کند گفت: فشار خون یک بیماری مزمن است که باید خیلی زود شناسایی و کنترل شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه باید آگاهی ما به شرایط جسمی خودمان بالا برود افزود: هر چه خودآگاهی بیشتر شود خودمراقبتی افزایش پیدا کرده و همکاری خانواده‌ها برای پیشگیری از بروز بیماری‌ها بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه لایه اولیه خدمات بهداشتی و درمانی با مشارکت مردم محقق می‌شود و باید سطح آگاهی مردم در این زمینه بیشتر شود گفت: در استان کرمان مصرف نمک در نان کاهش پیدا کرده و این اقدام در جهت سلامت مردم بسیار ارزشمند است.

جعفری با اشاره به اینکه در سال 98 در بیمه سلامت چهار پروژه به‌صورت پایلوت در استان کرمان اجرا می‌شود افزود: پروژه استحقاق‌سنجی درمان بیماران و پروژه نسخه‌نویسی الکترونیک در سال 97 اجرا شد.

 

وی عنوان کرد: در سال 98 پروژه ارجاع الکترونیک بیماران از سطح پزشک خانواده به سطوح تخصصی به جای ارجاع دستی و حذف اسناد بستری دستی در دست اقدام است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه در سال 98 بنا داریم در سطح سرپایی ارجاع بیماران از روستاها به شهرها به‌صورت الکترونیکی انجام شود و روستائیان بتوانند از روستا به‌صورت الکترونیکی نوبت پزشک متخصص بگیرند افزود: مطالبات تمام مطب‌ها و داروخانه‌هایی که نسخه‌نویسی الکترونیکی داشتند پرداخت شده و به‌روز است.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :