موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی راهداری

a/147991 :کد

رئیس سازمان راهداری کشورخبر داد :

آغاز عملیات بازگشایی مسیر شهداد - نهبندان از هفته آینده

  شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ — ۱۸:۳۴
تعداد بازدید : ۶۵   
 تحلیل ایران -آغاز عملیات بازگشایی مسیر شهداد - نهبندان از هفته آینده

رئیس سازمان راهداری کشور گفت: با توجه به بازدید انجام شده از مسیر شهداد - نهبندان که در جریان سیل فروردین امسال تخریب شد، عملیات رفع انسداد و بازگشایی آن طی چند روز آینده انجام و پیمانکار مشخص می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران، محمدرضا پورابراهیمی در نشست مشترک با حسن‌ نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری کشور و با حضور فرمانداران کرمان و راور در کرمان اظهار کرد: در جریان سیل فروردین ماه امسال 38 کیلومتر از محور ترانزیتی شهداد – نهبندان دچار تخریب شد و بازدید میدانی مسئولان مربوطه در این زمینه ضروری بود.

 

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع و مسدود بودن جاده اصلی کرمان به خراسان جنوبی (شهداد- نهبندان) تسریع در بازگشایی این مسیر امر ضروری است.

 

عبدالهاشم حسن‌نیا رئیس سازمان راهداری کشور عنوان کرد: با توجه به بازدید انجام شده و حجم تخریب و با توجه به خشک شدن مسیر تردد، عملیات رفع انسداد و بازگشایی آن طی چند روز آینده انجام می‌شود و طی یک هفته آینده پیمانکار مشخص و ابلاغ تامین اعتبار برای این امر صورت می‌گیرد.

 

وی عنوان کرد: 25 میلیارد تومان هزینه ناشی از بازگشایی این مسیر برآورد شده که در چند مرحله تامین مالی و به‌زودی منابع آن به استان ابلاغ می‌شود.

 

محمد بابایی فرماندار کرمان  اظهار کرد: جاده شهداد - نهبندان مسیر اصلی تردد است که موضوع امنیتی و اقتصادی در منطقه را حل می‌کند لذا از این جهت پیگیری‌ها موثر است.

 

وی عنوان کرد: امیدواریم با پیگیری نماینده مردم کرمان و راور و قول موثر راهداری این توافق انجام شده سریعا اجرایی شود و هرگونه همکاری لازم در این خصوص انجام می‌دهیم.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان کرمان اعلام کرد: علی رغم همه مشکلات مالی با توافق انجام شده و دستور معاون وزیر طی یک هفته آینده پیمانکار تعین و عملیات بازگشایی انجام می‌شود.

 

 

آغاز عملیاتی اجرایی احداث بزرگترین سازه پل مسیر راور

در ادامه این نشست  پورابراهیمی با اشاره به وقوع سیلاب در ایام ابتدایی سال جاری در شهرستان راورافزود: سیل اخیر موجب تخریب جاده ترانزیت محور راور – دیهوک شد و بخش زیادی از مسیر پل‌ها به طور کامل آسیب دید.

 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: طبق توافقات انجام شده احداث بزرگترین پل طراحی شده برای این جاده در نظر گرفته شده که بتواند مشکلات مربوط به سیل‌ها با حجم بالا را برطرف کند.

 

حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بازگشایی مسیر راور- دیهوک بیان کرد: در ابتدا بازسازی‌های مقطعی صورت گرفته اما برنامه جامع ما برای بزرگترین پل طراحی شده برای مسیر جاده راور – دیهوک برای حل مشکل سیل در دستور کار است.

 

وی ادامه داد: سه پل عادی هم به شکلی در دستور کار است که به صورت کامل مسیر جاده را برای سیلاب‌های فصلی پوشش می‌دهد و مجموع اعتبار برای ایجاد پل‌ها، آسفالت و ترمیم جاده 40 میلیارد تومان برآورد  که در چد مرحله تامن مالی می‌شود.

 

حسن‌نیا خاطرنشان کرد: اغاز عملیات اجرایی این پل طی دو ماه آینده در منطقه شروع می‌شود و طی یک سال آینده کل پروژه به صورت اساسی برطرف می‌شود.

 

 

انتقاد پوابراهیمی از تاخیر پروژه شاهرخ‌آباد مسیر جاده کرمان –زنگی‌آباد

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس همچنین با گلایه از عدم حل مشکل محور زنگی اباد  - کرمان که در مسیر آن تقاطع غیرهمسطح طراحی شده است، گفت: قرار بود این محور فروردین ماه امسال بازگشایی شود اما در طول ماه‌های اخیر چندین بار شاهد تصادفات دلخراشی بودیم که جان هموطنان را گرفته است.

 

حسن‌نیا در این زمینه اظهار کرد: طی دو هفته آینده کار فونداسیون و آرماتوربندی و بتن‌ریزی پل شاهرخ‌آباد به اتمام می‌رسد و امیدواریم طی یک ماه آینده بازگشایی ان را برای مسیر اصلی بتوانیم انجام دهیم و یک ماه بعد هم زیرگذر به بهره‌برداری برسد.

 

منبع :فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :