موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان کرمان

a/147992 :کد

استاندار کرمان:

سند راهبردی آمایش استان کرمان تصویب شد

  شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ — ۱۸:۴۲
تعداد بازدید : ۶۶   
 تحلیل ایران -سند راهبردی آمایش استان کرمان تصویب شد

سند راهبردی آمایش کرمان مورد تصویب شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران: محمدجواد فدائی استاندار کرمان در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمان با اشاره به اهمیت طرح‌ها و سند آمایش استان اظهار داشت: این طرح باید زودتر تهیه می‌شد و از ضعف‌ها در سال گذشته است، اما اکنون که آمایش را انجام می‌دهیم باید قابل عملیاتی باشد.

 

وی با بیان اینکه طرح‌ها و برنامه‌های متعددی تهیه و اجرا شده است، بنابراین باید هماهنگی و تلفیقی میان آنها دیده شود، نماینده ادارات در هر شهرستان و یا جلسه‌ای باید تام‌الاختیار باشند، چگونه یک دستگاه اداری، نماینده خود را قبول ندارد و به جلسه می‌فرستد.

 

استاندار کرمان تصریح کرد: اگر اشکالی وجود دارد در زمینه قانونی و یا کمبود اختیارات و اشکال در مدیریت، باید عنوان شود تا برای رفع آنها اقدام کنیم.

 

جعفر رودری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با اشاره به آخرین وضعیت بودجه استان گفت: با تاکید استاندار مبنی بر جذب اعتبارات از سوی دستگاه‌ها، درصد جذب استان به 60 درصد رسیده و 201 میلیارد تومان اعتبار جذب نشده داریم اما روند مطلوب است.

 

وی ادامه داد: مجموع اعتباراتی که با تصمیم شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان توزیع می‌شود، سال قبل یک‌هزار و 308 میلیارد تومان بود که در حال حاضر به یک‌هزار و 540 میلیارد تومان افزایش یافته و رشد 18 درصدی را نشان می‌دهد.

 

رودری عنوان کرد: 364 میلیارد تومان اعتبار در بخش تملک دارایی برای استان کرمان ابلاغ شده که مدیران می‌توانند برنامه‌ریزی داشته باشند و تا الان در مجموع چهار درصد این اعتبار نقد و مابقی اسناد خزانه است.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان در خصوص اعتبارات هزینه‌ای بیان کرد: میزان رشد متوسط اعتبارات هزینه‌ای استان‌ها در سال جاری 18.3 درصد بوده و استان کرمان با توجه به اینکه ترکیب نیروهای قراردادی بیشتری دارد، یک درصد رشد اعتبارات هزینه‌ای آن از متوسط کشور بالاتر بوده و 19.3 درصد است.

 

مصطفی آیت‌اللهی موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان نیز اظهار داشت: طرح‌ها و پروژه‌ها با نهایت دقت و با حضور نمایندگان دستگاه‌هایی مربوطه در کارگروه زیربنایی مورد بررسی قرار می‌گیرند.

 

در دومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمان ضمن بررسی آخرین وضعیت بودجه استان، سند راهبردی آمایش استان کرمان مورد تصویب شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قرار گرفت.

 

منبع:فارس

                               

استان کرمان     استاندار کرمان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :