موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/148236 :کد

مدیرعامل برق جنوب کرمان:

میانگین خاموشی برق در کرمان یک سوم میانگین کشور است

  یکشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۸ — ۱۴:۵۹
تعداد بازدید : ۷۰   
 تحلیل ایران -میانگین خاموشی برق در کرمان یک سوم میانگین کشور است

مدیرعامل برق جنوب استان کرمان با بیان اینکه میانگین خاموشی برق در استان کرمان به ۱۸۰ دقیقه رسیده که یک سوم میانگین کشور است گفت: مصرف برق در استان بسیار بالا است و هر نفر به اندازه چهار نفر در دنیا برق

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران،عبدالوحید مهدوی‌نیا بعد از ظهر امروز امروز در دیدار مدیران زیرمجموعه وزارت نیرو در استان کرمان با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه 16 شهرستان تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان است اظهار داشت: حدود 34 هزار کیلومتر طول خطوط انتقال برق در این منطقه است.

 

وی با بیان اینکه برق زیرساخت سایر خدمات زیربنایی است و با قطعی برق نظم عمومی شهر به هم می‌ریزد گفت: میانگین خاموشی برق در استان کرمان به 180 دقیقه رسیده که یک سوم میانگین کشور است.

 

مدیرعامل برق جنوب استان کرمان با اشاره به اینکه شدت مصرف برق در استان بسیار بالا است افزود: هر نفر در استان کرمان به اندازه چهار نفر در دنیا برق مصرف می‌کند.

 

وی با بیان اینکه به واسطه یارانه‌ای که بابت برق پرداخت می‌شود مصرف برق زیاد است و برق در استان بهینه مصرف نمی‌شود گفت: به عبارت دیگر بد مصرفی در استان زیاد است.

 

مهدوی‌نیا با اشاره به اینکه تغییر ساعات کاری ادارات کمک خوبی به مصرف بهینه برق کرده است بیان کرد: در تمام ادارات استان کنتور هوشمند نصب شده است.

 

وی با اشاره تفاهم‌نامه‌ای که با مالکان هشت هزار حلقه چاه امضا شده است گفت: مقرر شده که در ساعات پیک بار از پمپ آب استفاده نکنند.

در این دیدار علی‌اصغر نصراللهی مدیرعامل برق منطقه‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه متاسفانه فرهنگ اصراف در جامعه وجود دارد اظهار داشت: هنوز باور بهینه مصرف کردن انرژی در مردم وجود ندارد.

 

وی با بیان اینکه از سال 96 و 97 میران تولید برق استان از میزان مصرف بیشتر شده است گفت: اما با افزایش دما افت راندمان نیروگاه‌ها بیشتر شده و نیازمند مصرف صحیح هستیم.

مدیر عامل برق منطقه‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه ظرفیت تولید برق استان کرمان 3 هزار و 600 مگاوات برق است که 2 هزار و 400 مگاوات آن در استان مصرف می‌شود افزود: هزار و 799 کیلومتر مدار طول خطوط انتقال برق استان کرمان است.

 

وی با بیان اینکه غالب مصرف برق استان در حوزه کشاورزی است گفت: 3‌ درصد مصرف برق استان کرمان از متوسط کشوری بیشتر است.

 

منبع :تسنیم

                               

استان کرمان     اداره برق                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :