موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی شهدا

a/46792 :کد

0

۲۵ درصد شهدای استان کرمان فرهنگی و دانش آموز هستند

  دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۶:۲۲
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -۲۵ درصد شهدای استان کرمان فرهنگی و دانش آموز هستند

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به نقش موثر و محوری فرهنگیان در پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی ایران، گفت: ۲۵ درصد شهدای استان کرمان فرهنگی و دانش آموز هستند.

محمد محسن بیگی در جمع مدیران مدارس شهرستان کوهبنان با بیان اینکه نیاز به فرهنگ معنوی، فلسفه اصلی تشکیل انقلاب اسلامی در ایران بود، خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی ایران انقلاب فرهنگی بود و همه ی اقشار مردم در آن نقش داشتند اما ؛نقش فرهنگیان در پیروزی، حفظ و استمرار انقلاب اسلامی انکار ناپذیر است.

 

وی اظهار کرد: بر اساس فرمایشات مکرر مقام معظم رهبری « هزینه در آموزش و پرورش سرمایه گذاری است» و هرقدر در آموزش و پرورش سرمایه گذاری کنیم اعتبار دین، فرهنگ و ارتقاء جایگاه علمی کشور را تضمین کرده ایم.

 

محسن بیگی مختار بودن انسان را از مهم ترین تفاوتهای انسان با سایر موجودات برشمرد و گفت: تعلیم تربیت همزاد انسان است و انسان برای رسیدن به کمال باید تربیت شود.


وی با بیان اینکه تعلیم و تربیت در طول تاریخ توسط افراد برگزیده ای چون پیامبران و جانشینان آنها انجام می شده است، خاطر نشان کرد: معلمان ادامه دهندگان راه انبیاء و اولیاء الهی هستند.

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان از جهالت به عنوان بزرگترین فقر در جوامع انسانی نام برد و اظهار کرد: ریشه کنی جهالت، تربیت دانش آموز طراز جمهوری اسلامی و افرایش آگاهی دانش آموزان در راستای انتخاب درست از نادرست، توانمند از ناتوان و حق از ناحق، از مهمترین اهداف تعلیم و تربیت است.

 

محمد محسن بیگی افزود: اگر بتوانیم در مدارس سطح آگاهی دانش آموزان را افزایش دهیم بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی و فرهنگی جامعه به حداقل می رسد و آنها در فضای عقلانی و منطقی فکر کرده و تصمیم می گیرند.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرجام برجام، گفت: این پیروزی بزرگ ضمن نهادینه کردن عقلانیت و تدبیر در دنیا به همه جهانیان یاد داد که عقل و منطق ضرورت اجتناب ناپذیر احقاق حق است.

 

محسن بیگیضمن سخنانی با اشاره به دستاورد های انقلاب اسلامی ایران عدالت آموزشی و اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی توسط مدارس در اقصی نقاط کشور را از مهمترین دستاورد های انقلاب اسلامی برشمرد.


مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان بر توانمند سازی و بروزسانی اطلاعات معلمان با محوریت مدارس در راستای ارتقاء کیفیت آموزشی نیز تاکید و خاطر نشان کرد: اعتبار معلم در گرو توانمندی معلم است.

 

محمد محسن بیگی مردمی بودن و اتکاء به مردم را از مهمترین خصوصیات انقلاب اسلامی ایران برشمرد و بر حضور گسترده دانش آموزان، فرهنگیان و مردم در راهپیمایی روز 22 بهمن تاکید کرد.

 

منبع : خبرگزاری برنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :