a/47673 :کد

0

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت خبر داد

  دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۱:۰۵
تعداد بازدید : ۲۵۵   
 تحلیل ایران -رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت خبر داد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی جیرفت گفت: بیمارستان شهرستان قلعه‌گنج ۲۸ بهمن‌ماه سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

محمدرضا محمدی‌ساردو ظهر امروز در آیین تجلیل از پرستاران جنوب کرمان در این شهرستان اظهار داشت: پرستاری از جمله برترین کارهایی است که در راستای ارتقای سلامتی جامعه نقش مهمی دارد.

 

وی با اشاره به کمبود پرستار در تمام کشور و اینکه مشکل جدیدی نیست و نظام بهداشت و درمان را گرفتار کرده است، بیان داشت: مشکل دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با توجه به نوپا بودن در زمینه نیروی انسانی به ویژه پرستار نسبت به سایر دانشگاه‌ها بیشتر است.

 

محمدی‌ساردو با بیان اینکه درخواست انتقالی پرستاران جنوب کرمان برای جابه‌جایی به سایر شهرهای استان مشکلات دانشگاه علوم پزشکی جیرفت را در این زمینه افزایش می‌دهد، افزود: برای جبران کمبودهای به وجود آمده با توجه به اینکه امکان استخدام نیرو جدید وجود ندارد باید از نیروهای طرحی و شرکتی استفاده کنیم که این موضوع بار مالی را برای دانشگاه به دنبال دارد و در این راستا مشکل دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در این زمینه قابل مقایسه با سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نیست.

 

وی با اشاره بر لزوم نگاه ویژه وزارت بهداشت بر جذب نیروی انسانی طی سال آینده برای دانشگاه علوم پزشکی جیرفت خاطرنشان کرد: کمبود نیروی انسانی در تمام بخش‌های دانشگاه وجود دارد که در قسمت پرستاری مشهودتر است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی جیرفت گفت: به روز بودن همکاران در زمینه علوم مربوط به حوزه کاری خود کیفیت خدماتی که به بیماران ارائه می‌شود را افزایش می‌دهد.

 

محمدی‌ساردو تصریح کرد: عمده پرداخت‌های بیمارستان مربوط به بیمه است و در شرایطی که ممکن است بیمه‌ها تأخیر داشته باشد، تلاش می‌کنیم، پشتیبانی برای بیمارستان در این حوزه باشیم.

وی با بیان اینکه مجتمع عالی آموزشی کهنوج پیشرفت قابل توجهی داشته است و در صورت امکان از سال تحصیلی آینده پذیرش دانشجو دارد، اظهار داشت: بیمارستان شهرستان قلعه‌گنج در 28 بهمن‌ماه سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد، اکنون این بیمارستان در‌ حال تجهیز شدن است و اگر در حین انجام این اقدام نقایصی موجود باشد، برطرف می‌شود.

 

منبع : خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :