موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت و درمان

a/64488 :کد

0

ارائه مجوز ایجاد هزار و ۲۳۲ تخت بیمارستانی در کرمان

  شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۲:۱۵
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -ارائه مجوز ایجاد هزار و ۲۳۲ تخت بیمارستانی در کرمان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: طی سال گذشته مجوز ایجاد یک‌هزار و ۲۳۳ تخت بیمارستانی در داخل شهر کرمان ارائه شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، علی‌اکبر حقدوست صبح امروز در جلسه ستاد سرمایه‌گذاری سلامت استان کرمان در محل دفتر استاندار با تبریک حلول ماه مبارک رجب اظهار داشت: طی سال گذشته مجوز ایجاد یک‌هزار و 233 تخت بیمارستانی در شهر کرمان ارائه شد.

 

وی بیان داشت: تعدادی از تخت‌های دارای مجوز در بیمارستان‌های مهرگان، ارجمند و راضیه‌فیروز به سرانجام می‌رسد و تا 1.5 سال دیگر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان خاطرنشان کرد: با اقداماتی که در بخش سلامت استان کرمان در حال انجام است، چهره درمانی استان کرمان طی دو سال آینده تغییر می‌کند.

 

حقدوست همچنین با اشاره به انعقاد تفاهمنامه دهکده سلامت کرمان با یک‌هزار و 500 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ابراز داشت: باید برای راه‌اندازی دهکده سلامت سرعت بیشتری داشته باشیم.

 

وی اضافه کرد: مجوز 500 تخت بیمارستانی برای دهکده سلامت کرمان صادر شده است و بخش‌هایی از این پروژه هم مجوز گرفته‌اند، اما اخذ مجوز هتل و رستوران هم مدنظر سرمایه‌گذار است که ارائه این مجوزها در حوزه اختیارات ما نیست.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: مشکل اصلی پروژه دهکده سلامت کرمان بحث زمین است و اقداماتی برای رفع این مشکل صورت می‌گیرد.

 

حقدوست عنوان کرد: با توجه به اینکه شرکت سامسونگ 5 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری بیمارستانی انجام می‌دهد، ما نیز در استان کرمان آمادگی برای اجرای پروژه مشارکتی با سامسونگ را داریم.

 

وی تصریح کرد: وظیفه حاکمیتی این است که خدمات درمانی به مردم ارائه دهد و هر چند نمی‌خواهیم تخت‌های دولتی بیمارستانی را افزایش دهیم، اما کاهش تخت‌های دولتی هم امکانپذیر نیست.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان ابراز داشت: موافقت اولیه برای احداث سه بیمارستان خصوصی در سیرجان ارائه شده است و رقابت خوبی در بخش سلامت این شهرستان صورت می‌گیرد.

 

حقدوست از توافق برای ایجاد بخش فوق‌تخصص کودکان بیمارستان نوریه کرمان خبر داد و بیان داشت: این پروژه هنوز به نتیجه نرسیده است.

 

منبع خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :