موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی یادواره شهدا

a/68114 :کد

0

یادواره شهدای کارگر کرمان برگزار می‌شود

  شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۳:۳۵
تعداد بازدید : ۲۶۳   
 تحلیل ایران -یادواره شهدای کارگر کرمان برگزار می‌شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: یادواره شهدای کارگر استان کرمان نهم اردیبهشت‌‌ماه برگزار می‌شود.

به گزارش تحلیل ایران از کرمان، رضا اسماعیلی پیش از ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته کار و کارگر از برگزاری یادواره شهدای کارگر خبر داد و اظهار داشت: یادواره 14 هزار شهید کارگر استان کرمان نهم اردیبهشت‌ماه در محل خانه شهر کرمان برگزار می‌شود.


وی با اشاره به اینکه شهید محمد افضلی به عنوان شهید شاخص جامعه کارگری استان کرمان در سال جاری معرفی شده است، بیان داشت: از دیگر برنامه‌های هفته کار و کارگر حضور در گلزار شهدا و غبارروبی و عطرافشانی مزار شهیدان است.


اسماعیلی افزود: دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان، استاندار کرمان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، عیادت از کارگران بیمار بستری در بیمارستان، تجلیل از کارگران واحدهای کاری در محل کارشان از دیگر برنامه‌های این هفته است.


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه کار مفهوم گسترده‌ای از فعالیت‌ها را شامل می‌شود، عنوان کرد: تمام دولت‌ها برای رسیدن به پیشرفت و توسعه نیازمند کار همراه با بهره‌وری هستند.


وی ادامه داد: ترویج کار همراه با بهره‌وری است که کشورها را به عنوان کشورهای توسعه یافته مطرح می‌کند و باید مفهوم کار را در نوجوانان و جوانان نهادینه کنیم.


اسماعیلی با بیان اینکه مفهوم کار در دبیرستان‌ها، دانشگاه‌ها و ادارات ما جایگاه خوبی ندارد، تصریح کرد: فارغ‌التحصیلان ما درک صحیحی از کار ندارند.


وی گفت: طی سال گذشته 15 هزار مورد بازدید از واحدهای کارگری استان کرمان صورت گرفت و 3 هزار و 500 پرونده در هیأت‌های تشخیص و حل اختلاف رسیدگی شد.


اسماعیلی با اشاره به فعالیت 14 اداره کل مستقل و 9 نمایندگی اداره کار در شهرستان‌های استان کرمان ابراز داشت: سال گذشته بیش از 100 هزار نفر مراجعه کننده به ادارات کار استان داشته‌ایم.


وی در مورد نرخ بیکاری استان اظهار داشت: طبق اعلام مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در استان کرمان طی سال گذشته 7.9 بوده که نسبت به سال 93، یک درصد افزایش داشته است.


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمان بیان داشت: برای امنیت شغلی باید بازار کار را رونق داد، با رشد اقتصادی یک یا دو درصد، امنیت شغلی برای کارگران دائمی هم وجود ندارد.


اسماعیلی ادامه داد: ما باید به دنبال رونق اقتصادی و بهره‌ور کردن واحدهای اقتصادی باشیم، در برنامه پنج ساله، رشد اقتصادی را هشت درصد دیدیم که 2.7 درصد آن از محل بهره‌وری تامین می‌شود و اگر به این مسئله برسیم، امنیت شغلی خواهد بود.

 

منبع: خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :