موضوعات ‌مرتبط: سیاسی شهدای روحانی

a/75321 :کد

0

استکبار به دنبال حوزه‌های علمیه منهای انقلاب است

  دوشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ — ۲۱:۵۸
تعداد بازدید : ۳۵۷   
 تحلیل ایران -استکبار به دنبال حوزه‌های علمیه منهای انقلاب است

جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: استکبار به دنبال این است که در حوزه‌های علمیه دینداری منهای انقلاب و بدون روحیه جهادی راه بیندازد و در دانشگاه تفکر دینداری نهضت آزادی ایجاد

به گزارش تحلیل ایران از کرمان، حجت‌الاسلام عبدالله حاجی‌صادقی پیش از ظهر امروز در کنگره 138 شهید روحانی استان کرمان در محل حسینیه ثارالله مرکز استان اظهار داشت: خدا را شاکریم که ما را در مجلس شهدایی آورد که حسینی‌وار گفتند دست و پا می‌دهیم اما دین نمی‌دهیم.


وی بیان داشت: ما همه از قرآن یاد گرفتیم که خدا انسان را از سمبل زشتی‌ها و زیبایی‌ها خلق کرد و سپس آن را روی زمین خاکی قرار داد و فرمود، خاک مقصد تو نیست، تو را خلق کردم برای اینکه مسیر خاک تا خدا را بپیمایی.


حاجی‌صادقی عنوان کرد: خداوند در قرآن فرمود "قیمت شما به میزان حرکت از مبداء خاکی به مقصد روح‌اللهی است، دین و بعثت را فرستادم تا مسیر را به شما نشان دهد".


وی افزود: دین آمده است که اجازه ندهد انسان در جا بزند، بلکه برای تعالی انسان آمده تا به ما ابزار تقرب بدهد، نماز و روزه و ... ابزار تقرب به درگاه خداوند هستند، لذا قیمت هر انسانی به میزان مقربیت آن است.

حاجی‌صادقی گفت: خدا هدف آفرینش ما را قرب خود و دین را راهنما و عبادت‌ها را ابزار تقرب قرار داده است، اما تنها نسبت به شهادت می‌‌‌گوید تضمینی برای رسیدن به مقصد است.


وی ادامه داد: خدا فرموده شهید به مقصد رسیده است، لذا هرگز نباید به خانواده شهید تسلیت گفت، شهادت موضع شکر است و به فرموده پیامبر (ص) بالاتر از آن وجود ندارد.


جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه ابراز داشت: شهید فقط حی نیست، بلکه چون رنگ الهی پیدا کرده احیاگر است و جامعه را هم زنده می‌کند، همان طور که شهدای غواص روح تازه‌ای به این کشور دمیدند و شهدای حرم اکنون احیاگر ما هستند.


وی تصریح کرد: منطق شهید منطق حسینی است که می‌گوید سر و جان می‌دهم تا دین خدا جان بگیرد و شعار امروز انقلاب اسلامی و جهت‌گیری آن این است که آماده‌ایم همه چیز بدهیم تا دین خدا باقی بماند.


حاجی‌صادقی خاطرنشان کرد: ما نیامده‌ایم که به هر قیمتی پیروز شویم و حکومت کنیم، بلکه آمده‌ایم تا دین خدا را احیا کنیم و در مقابل هر قدرتی در این زمینه می‌ایستیم.


وی ادامه داد: روحانیت شیعه افتخار دارد که علاوه بر رسالت ابلاغ دین خدا و راهبری جامعه دینی، پیشتاز دفاع از دین خدا باشد و هر کجا خطری نسبت به دین خدا دید، سنگر دفاع از دین خدا را پر کند که روحانیت این را نشان می‌دهد.


حاجی‌صادقی عنوان کرد: روحانیت افتخار دارد که در دفاع از دین خدا از ملامت دیگران باکی ندارد و حتی اگر همه مقابل روحانیت بایستد در دفاع از دین خدا مجاهدت می‌کند.


وی بیان داشت: کنگره‌های بزرگداشت شهدا باید باشد، چون این همایش‌ها برای احیا و حرکت ماست و روحمان با این جلسات اوج می‌یابد و زنده می‌شویم.


حاجی‌صادقی افزود: شهدا می‌گویند انقلاب اسلامی ایران تولد جدید اسلام ناب است و برای بقای این انقلاب و نظام ولایی جان می‌دهیم و باید این آرمان شهدا را نگه داریم به ویژه در عصری که دشمن به جمع‌بندی خطرناک رسیده که جان انقلاب را بگیرد. 


جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه گفت: دشمن به این جمع‌بندی رسیده که گلوله زدن به جسم‌ها انقلاب را نابود نمی‌کند و در پی این است ایمان را از ما بگیرد و عناصر ماندگاری انقلاب را نابود کند.


وی ادامه داد: استکبار به دنبال این است که در حوزه‌های علمیه دینداری منهای انقلاب و بدون روحیه جهادی راه بیندازند و در دانشگاه تفکر دینداری نهضت آزادی ایجاد کنند.


حاجی‌صادقی عنوان کرد: مستکبران می‌گویند باید کاری کرد که اصلاحات آمریکایی در حوزه‌های علمیه و مساجد پیاده شود، آیا زمان این نیست که اجازه ندهیم روحیه انقلابی و جهادی فروکش کند.


وی بیان داشت: هیچ اشکال ندارد ما را تندرو بخوانند، مگر امام علی (ع) و رهبری را تندرو نخواندند، اما ادبیات روحیه انقلاب این است و از قرآن یاد گرفتیم.


حاجی‌صادقی تاکید کرد: رسالت بزرگ همه ما این است که پیوند محکم امت با ولایت را حفظ کنیم از دشمن انتظاری غیر از حیله و فریب نیست، ما باید زرنگ باشیم و فریب آنها را نخوریم. 


جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه ابراز داشت: دشمن ما استکبار، وهابیت و داعش است، اما بعضی با ادبیاتی صحبت نکنند که در جبهه استکبار ترکش بخورند.


وی بیان داشت: دشمن می‌گوید امت بی امام خطر ندارد و ما معتقدیم امت متصل به امام شکست ندارد، لذا باید نقطه اتصال امت با ولایت را محکم کنیم.


حاجی‌صادقی متذکر شد: بقای انقلاب به دلیل پیوند امت با ولایت بوده، لذا می‌خواهند ولایت‌محوری را نابود کنند و مطالبه شهدا از ما است که اجازه ندهیم چنین اتفاقی بیفتد.


وی ادامه داد: هر کس در هر لباس و شخصیت در جهت تضعیف این پیوند حرکت کند در جبهه دشمن است.


منبع: خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :