موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پیروشهدا

a/76126 :کد

0

دعای خانواده معظم شهدا، حافظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران

  جمعه ۰۷ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۵:۳۴
تعداد بازدید : ۲۸۷   
 تحلیل ایران -دعای خانواده معظم شهدا، حافظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران

دعای خانواده معظم شهدا، حافظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران/ اقتصاد مقاومتی بدون مجاهدت اقتصادی محقق نمی شود

به گزارش تحلیل ایران ، علیرضا رزم حسینی بعد از ظهر چهارشنبه در همایش اسوه های صبر و مقاومت استان که در خانه شهر کرمان برگزار شد، از سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی به عنوان افتخار اسلام و جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و افزود: فلسفه برگزاری چنین جلساتی تجلیل از خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگرانی است که با صبر و بردباری خود، موجب قوام نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده اند.

 

 

 

وی با تاکید براینکه هیچ تجلیلی نمی تواند قدردان مجاهدت های خانواده معظم شهدا باشد، یادآور شد: تنها خداوند سبحان می تواند اجر و پاداش این خانواده را محاسبه نماید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

استاندار کرمان بر برگزاری چنین مراسماتی در طول سال تاکید کرد و گفت: با برگزاری چنین مراسماتی در سراسر استان نسل جوان و آیندگان باید بدانند که روزگاری افرادی بودند که برای رضای خدا و دفاع از سرزمینشان بدون هیچ چشم داشتی به جبهه های حق علیه باطل رهسپار شدند.

رزم حسینی به نقش تاثیرگذار بانوان در اعزام نیرو و پشتیبانی لجستیکی جبهه ها اشاره کرد و افزود:شاهد بودم هزاران بانوی خوزستانی در محاصره خرمشهر همراه فرزندان و همسرانشان ایستاده و از خرمشهر دفاع کردند و بانوان زیادی در محاصره بیمارستان طالقانی در حصر آبادان تا آخرین لحظه ماندند و رزمندگان اسلام را پیشتیبانی کردند.

وی با بیان خاطراتی از عملیات پیروزمندانه سپاه پاسداران در منطقه سوسنگرد، یادآور شد: پس از عملیات سوسنگرد در بین شهدا، پیکر شهدای کرمانی را جستجو می کردم تا اینکه پیکر مطهر شهید محمد فتحعلی شاهی را یافتم و آن زمان بود که نقش تاثیرگذار بانوان در پشتیبانی در پشت جبهه ها را مشاهده نمودم.

استاندار کرمان در ادامه با اشاره به اینکه امروز اجر و پاداش شهدای حرم بیشتر از شهدای دوران دفاع مقدس نباشد، کمتر نخواهد بود، خاطر نشان کرد:کسانی که امروز برای دفاع از سرزمین و امنیت کشور به میدان‌های نبرد در نقاط دورتر می روند، مادرانی که فرزاندشان را می فرستند، اجر بالاتری دارند، زیرا در شرایط امروز که همه به دنبال مادیات هستیم، کار سختی است که کسی برای جنگ و مبارزه برود.

رزم حسینی گفت: در دیداری که با سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی داشتم به ایشان گفتم خداوند به شما چگونه صبری عنایت فرموده که پس از چندین سال هنوز پوتین هایتان را از پا بیرون نیاورده اید، و ایشان در جواب گفتند که 150 مادر شهید از کرمان لیست دارم که برایم دعا می کنند و همین دعاها مرا تاکنون پایدار نگاه داشته و اجازه می دهد تا مقاومت نمایم.

وی افزود: دعای خانواده معظم شهدا می تواند از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محافظت نموده و پایه های آن را در برابر تهدیدهای دشمنان مقاوم نماید.

استاندار کرمان به دیدار با اعضای هیات دیپلماتیک و دفاتر سازمان ملل به همراه سفیران چندین کشور اوروپایی اشاره کرد و یادآور شد: آنان در مقایسه ی کشور ایران با دیگر کشورها، معترف شدند که ساختار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسیار قدرتمند است و زمانی که رهبر ایران مطلبی را می فرماید، همه عمل می کنند.

 

رزم حسینی با تاکید براینکه هرکس در شرایط کنونی در راستای تعالی اقتصادی کشور تلاش کند، مجاهد اقتصادی است، گفت: اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری بدون مجاهدت اقتصادی محقق نمی شود.

وی با اشاره به اینکه امروز باید همگان خود را وقف تعالی اقتصاد کشور کنند، خاطر نشان کرد: اقتصاد مقاومتی آمده تا بگوید مسئولین و مردم همگام با یکدیگر همچون دوران دفاع مقدس باید روحیه مقاومت را حفظ و تقویت نماید.

استاندار کرمان از اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی طی یکسال و نیم گذشته در استان کرمان خبر داد و گفت: امروز بنیاد مستضعفین با حضور در شهرستان قلعه گنج با همکاری مردم در راه اندازی صندوق های توسعه روستایی در راستای توانمندسازی مردم گام های موثری برداشته است.

رزم حسینی افزود: این صندوق های توسعه ای که در شهرستان قلعه گنج با پول خود مردم راه اندازی شده است، تاکنون وام های بسیاری را اعطا نموده که اقساط آن ها نیز به موقع پرداخت شده است و این معنای حقیقی اقتصاد مقاومتی است.

وی یادآور شد: این کار از شهرستان قلعه گنج به عنوان محروم ترین شهرستان آغاز و گام به گام در دیگر نقاط اجرا خواهد شد و در شهر کرمان نیز سرمایه های بسیاری وجود دارد که خانواده ها می توانند از آنها برای توسعه شهر و اشتغالزایی جوانان خود مورد استفاده قرار دهند.

 

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، این همایش که برای اولین مرتبه در استان با همکاری استانداری کرمان، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان در خانه شهر کرمان برگزار شد، از 1۵ بانوی شاخص ایثارگر استان کرمان تجلیل شد.

در این مراسم از بانوان طلعت عباسی جانباز 30 درصد و مادر دو شهید و دو جانباز؛ بانو جلیله قوام مادر شهیدان سیف الدینی؛ شوکت مشرف زاده مادر شهید جاویدالاثر علیرضا اختراعی؛ عصمت نامدار محمدی، مادر شهید  و جانباز و خواهر دو شهید؛ سکینه نمازیان مادر دو جانباز شیمیایی و ۳ رزمنده؛ فاطمه ده یادگاری جانباز 25 درصد و مادر شهید و جانباز؛ زهرا حمیدی فرزند و مادر و همسر شهید؛ زهرا مهدوی به دلیل پشتیبانی از جبهه ها و مادر شهید؛ حمیده ملایی برای 9 ماه حضور در مهاباد و همسر شهید و فرزند رزمنده؛ فاطمه گرامی فعال انقلابی و ۲۴ ماه سابقه زندان ساواک؛ زینب رضایی خواهر دو شهید و یک جانباز و همسر قطع نخاع و فاطمه امیری، همسر شهید؛ نصرت محمود زاده همسر رزمنده که خود نیز از سال 61 تا 65 در پشتیبانی جنگ فعال بوده است و  فاطمه صادقی، همسر آزاده و جانباز  و مادر شهید و رزمنده به عنوان اسوه های صبر و مقاومت تجلیل شد.

 

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :