موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انتخابات مجلس

a/76801 :کد

0

مهندسی انتخابات توسط دولتمردان با شکست مواجه شد

  دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۸:۱۵
تعداد بازدید : ۳۳۸   
 تحلیل ایران -مهندسی انتخابات توسط دولتمردان با شکست مواجه شد

فعال سیاسی اصولگرا در استان کرمان گفت: جهانگیری در نشست نوروزی حزب کارگزاران اعلام کرد، اگر می‌خواهید دولت در تکمیل برنامه‌های خود موفق شود، باید مجلسی هماهنگ با دولت شکل گیرد و این یعنی مهندسی انتخاب

به گزارش تحلیل ایران از کرمان، سید حسین صابری از فعالان سیاسی اصولگرا در استان کرمان به شمار می‌رود، وی معاون استانداران کرمان و قم و استاندار استان‌های اردبیل، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد در دولت‌های نهم و دهم را در کارنامه مدیریتی خود دارد.


صابری سابقه مدیرکلی بنیاد مسکن کرمان، دفتر نظارت شورای نگهبان در استان کرمان و شهرداری کرمان را در کارنامه مدیریتی خود دارد.
 
صابری با آغاز به کار دولت یازدهم و پایان ماموریتش در دولت دهم به عنوان استاد و رئیس دانشکده مدیریت و اطلاع‌رسانی در دانشگاه علوم پزشکی کرمان فعالیت می‌کند.


با تمام فضاسازی‌های سه ماه اخیر رسانه‌های اصلاح‌طلب مبنی بر اکثریت لیست امید در مجلس دهم، فقط سه نفر از این لیست وارد ترکیب هیات‌ رئیسه مجلس شدند و 9 نفر بقیه از اصولگرایان هستند.


عارف در رقابت با لاریجانی فقط توانست 103 رای کسب کند، این یعنی اینکه سقف ظرفیت این جریان فکری در مجلس دهم همین تعداد است و در اقلیت هستند.


انتخابات هیات رئیسه مجلس و همچنین انتخاب آیت‌الله جنتی در خبرگان نشان داد، ادعای پیروزی اعتدالیون و اصلاح‌طلبان در این دو مجلس صرفا یک توهم و فضاسازی رسانه‌ای برای سرپوش گذاشتن بر ناکامی‌شان بود.


خبرنگار فارس در زمینه پایان یافتن این توهمات به سراغ این فعال سیاسی رفت و در مصاحبه تفصیلی دیدگاه وی را جویا شد.


فارس: هدف جوسازی رسانه‌ای اصلاح‌طلبان مبنی بر پیروزی در دو انتخابات اخیر چه بود؟


صابری: عده‌ای همیشه در کشور و در برهه‌های مختلف امیال خود را با فضاسازی‌های ساختگی، توهم و موج‌سواری بیان می‌کنند.

حافظه تاریخی ملت ایران هرگز فراموش نمی‌کند که عده‌ای با توهم، ذهنیات و آمال‌ اصلاح‌طلبانه خود را برنده عرصه‌های سیاسی و انتخابات معرفی‌ می‌کنند.

این افراد بعد از اعلام نتایج انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در سال 92 موج‌سواری توهم‌زایی را آغاز و بدون توجه به نیاز کشور و ضرورت توجه توجه به برقراری آرامش و آسایش در کشور و مدنظر قرار دادن خواست عمومی و اکثریت جامعه، پایان دوره اصولگرایی را اعلام و نوید روشن حاکمیت اصلاحات را اعلام کردند.


اینان که با تکیه بر شعار دولت تدبیر و امید و محور قرار دادن مذاکره دستاوردهای ساختگی حاصل از مذاکرات و دوره پسابرجام، دو قطبی سازی جامعه را در پیش گرفتند و حتی قبل از آن که نتیجه انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اعلام شود، خود را پیروز قاطع اعلام می‌کردند و با شعارهای دهن پر‌کن اصلاح‌طلبانه و تشکیل ستاد خبرگان مصلح جوان، بیشترین تلاش خود را برای مهندسی افکار عمومی و انتخابات به کار می‌گرفتند.


فارس: نقش دولت و حامیان آنها در این جوسازی رسانه‌ای چیست؟

صابری: این گروه نا‌آشنا با قلوب مردم برخی نیازهای آنی و اساسی جامعه را اصل قرار داده و سعی بر هدایت آرای مردم داشتند، بارها و ماه‌ها قبل از ثبت‌نام و برگزاری انتخابات، موفقیت دولت تدبیر و امید در رفع مشکلات به ویژه معیشت مردم را در گرو انتخابات و تشکیل مجلسی همراه و همگام با دولت اعتدال می‌دانستند.


تا جایی که برخی از دولتمردان با نادیده گرفتن وظایف قانونی و اجرایی خود به این امر می‌پرداختند به عنوان نمونه جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در نشست نوروزی حزب کارگزاران به صراحت اعلام کرد، اگر می‌خواهید دولت تدبیر و امید در تکمیل برنامه‌ها و پروژه‌های خود موفق شود، باید کاری کنیم که انتخابات و مجلسی هماهنگ با دولت شکل گیرد و این یعنی مهندسی انتخابات و مداخله بی‌جاست.


غافل از اینکه دولت مجری انتخابات است و مردم هستند که انتخابات را رقم زده و نمایندگان را انتخاب می‌کنند با همه فضاسازی‌ها، پنجمین دوره مجلس خبرگان شکل گرفت و در عمل این دوره از مجلس فعال‌تر، انقلابی‌تر با روحیه قوی انقلابی و حافظ مدافع و ارزش‌های انقلاب شکل گرفت و در ترکیب هیئت رئیسه قوی مقتدرتر، ارزشی‌، اصلوگگرا و انقلابی بر اقتدار مجلس افزود.


فارس: دیدگاه حضرت عالی در مورد هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی چیست؟

صابری: انتخابات هیئت رئیسه موقت مجلس که بنا بر تجربه با کمترین تغییر به هیأت رئیسه دائمی سال‌های بعد تبدیل می‌شود، بیانگر آن است که 75 درصد اعضای هیأت رئیسه موقت از میان نمایندگان فراکسیون فراگیر ولایت انتخاب و به جوسازی‌ها و موج‌سواری و توهم چند ماهه شعاریون و اصلاح‌طلبان خاتمه داد.


افرادی پس از اعلام نتایج مرحله اول انتخابات در هفت اسفند ماه 94 اکثریت منتخبان را اصلاح‌طلب اعلام و با این آمارسازی قصد داشتند، انتخابات مرحله دوم را مهندسی کرده تا شاید اکثریت هر چند شکننده به دست آورند.


حال آن که با همه حضور و تبلیغات و به کارگیری تمام توان سران اصلاحات و کارگزاران خود ملاحظه کردند که نتیجه نهایی انتخابات چیز دیگری شد که نماد عینی و نتیجه واقعی و مشهود آن در انتخابات هیئت رئیسه موقت نمایان شد.


یعنی 9 نفر از 12 نفر هیئت رئیسه موقت از فراکسیون ولایت و سه نفر از فراکسیون امید انتخاب شدند.


آرای مربوط به انتخابات ریاست موقت مجلس تا حدودی وزن اصولگرایان و اصلاح‌طلبان مجلس دهم را مشخص کرده و به خواب و خیال و توهم موج‌سواری و آمارسازی اصلاح‌طلبان خاتمه داد.


فارس: انتظار مردم از مجلس یازدهم چیست؟

صابری: اینک پس از شکل‌گیری دهمین دوره مجلس شورای اسلامی انتظار مردم ایران است که نمایندگان منتخب حول محور ولایت و اصل قرار دادن نیازهای اساسی کشور یعنی فرهنگ، اقتصاد و معیشت بر مبنای اقتصاد مقاومتی و استقلال فرهنگی تلاش و فعالیت کنند.


همچنین حفظ روحیه انقلابی، منطق استقلال‌طلبی و استکبارستیزی و نفی هرگونه سلطه که در متن پیام رهبری به نمایندگان مجلس و مفهوم عمیق سوگندنامه نمایندگان نهفته است.


نمایندگان مجلس باید به درستی وظیفه خود را تشخیص و با نظارت بر اجرای قانون بر مبنای احکام اسلامی بپردازند و تصویب برنامه پنج ساله ششم توسعه مستند بر اسناد بالادستی از جمله سند چشم‌انداز 20 ساله در راس آنها قرار دارد.


منبع: خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :