موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی جهادکشاورزی

a/105902 :کد

مهندس علی اصغر بهمنی پور:

۱۵۰ میلیارد ریال یارانه به صادركنندگان سیب زمینی در استان

  ﺳﻪشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ — ۰۹:۱۳
تعداد بازدید : ۲۶۰   
 تحلیل ایران -۱۵۰ میلیارد ریال یارانه به صادركنندگان سیب زمینی در استان

مدیر اداره تنظیم بازار و محصولات کشاورزی و نهادهای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از پرداخت ۱۵۰ میلیارد ریال یارانه به عنوان مشوق صادرات سیب زمینی به صادرکنندگان استان کرمانشاه خبر داد.

 

مدیر اداره تنظیم بازار و محصولات کشاورزی و نهادهای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از پرداخت 150 میلیارد ریال یارانه به عنوان مشوق صادرات سیب زمینی به صادرکنندگان استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران ، مهندس علی اصغر بهمنی پور با بیان مطلب فوق افزود: هدف از تخصیص مشوق صادراتی به منظور حمایت از تولیدکنندگان انجام گرفته که می‌تواند در ایجاد انگیزه‌ای برای افزایش تولید محصولات  کشاورزی اثرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه در مرحله اول مشوقهای صادرات سیب زمینی به 20 نفر پرداخت شده خاطرنشان کرد:  فرصت پرداخت اولین مرحله از تاریخ 93/11/19 لغایت 94/7/7 می‌باشد که صادرات سیب زمینی نیز در این زمان صادر شده است.

وی با بیان اینکه در پروسه زمانی مرحله اول بیش از 48 هزار  تن محصول صادر شده ارزش صادرات محصول سیب زمینی در مرحله اول را بیش از 73 میلیارد و 297 میلیون ریال بیان کرد.

مهندس بهمنی پور با بیان اینکه در دومین مرحله نیز مشوق صادراتی را پرداخت کرده‌ایم تصریح کرد: در این مرحله نیز بیش از 76 میلیارد و 411 میلیون ریال پرداخت شده است.

مدیر اداره تنظیم بازار و محصولات کشاورزی و نهادهای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در مرحله دوم 29 نفر مشوق صادراتی دریافت کرده‌اند گفت: در این مرحله بیش از 50 هزار تن محصول سیب زمینی صادر شد.

بهمنی پور افزود: به ازای هر کیلوگرم صادرات سیب زمینی 1500 ریال مشوق صادراتی به صادرکنندها پرداخت گردیده است.

وی خاطرنشان کرد: مرحله دوم مشوق صادراتی از تاریخ 95/7/8 لغایت95/9/22 بوده که باعث ترغیب صادرکنندها به صادرات سیب زمینی شده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه صادرات لبنیات نیز مشوق صادراتی در نظر گرفته شده اما هنوز تامین اعتبار نشده اضافه کرد: صادرات لبنیات استان به کشورهای اوراسیا به ازای هر کیلوگرم شیر خشک 34 هزار و 500 ریال، ماست و شیر 3هزار ریال، و سایر کشورها به ازای هر کیلوگرم شیرخشک 28 هزار ریال و هر کیلوگرم ماست و شیر 1000 ریال پرداخت می‌گردد.

گفتنی است صادرکنندگان بخش کشاورزی می‌توانند به سایت agri maj.ir  مراجعه کرده و در سامانه مشوق‌های صادراتی وزارت جهاد کشاورزی ثبت نام نمایند.

                               

کرمانشاه                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :