موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی شورای علمی نخبگان

a/109063 :کد

معاون بنیاد نخبگان کرمانشاه خبر داد

موفقیت ۶۲ مخترع کرمانشاهی در کسب تاییدیه علمی از بنیاد علمی

  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۸
تعداد بازدید : ۱۲۴   
 تحلیل ایران -موفقیت ۶۲ مخترع کرمانشاهی در کسب تاییدیه علمی از بنیاد علمی

معاون بنیاد نخبگان استان کرمانشاه با اشاره به موفقیت ۶۲ مخترع در کسب تاییدیه علمی از بنیاد علمی نخبگان، گفت: تا‌کنون ۳۰ مورد از اختراع آن‌ها تجاری‌سازی و تبدیل به پول شده است‌.

 

معاون بنیاد نخبگان استان کرمانشاه با اشاره به موفقیت 62 مخترع در کسب تاییدیه علمی از بنیاد علمی نخبگان، گفت: تا‌کنون 30 مورد از اختراع آن‌ها تجاری‌سازی و تبدیل به پول شده است‌.

تحلیل ایران- سالار محمدی امروز این استان را جزو 15 استان برتر در زمینه نخبه‌پروری عنوان کرد و اظهار داشت: دستاوردهای هفته پژوهش تبدیل شدن بنیاد نخبگان استان کرمانشاه از سطح سه به سطح 2 است.

 

وی با بیان اینکه در جشنواره ابتکارات و اختراعات غرب کشور 50 درصد تاییدیه علمی اختراعات در غرب کشور به بنیاد نخبگان استان کرمانشاه تعلق گرفته است، افزود: کسب 120 جایزه تحصیلی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه‌های آموزشی‌، پژوهشی، فناوری و فرهنگی به مبلغ 800 میلیون تومان بیانگر توانمندی نخبگان استان است.

 

معاون بنیاد نخبگان استان کرمانشاه به تقدیر از رتبه‌های برتر کنکور المپیادهای علمی به عنوان الگوی جامعه اشاره کرد و ادامه داد: چهار نفر از دانشمندان برتر جهان اسلام از استان کرمانشاه معرفی شده‌اند‌.

 

این مسؤول با اشاره به موفقیت 62 مخترع در کسب تاییدیه علمی از بنیاد علمی نخبگان، یادآور شد: تا‌کنون 30 مورد از اختراع آن‌ها تجاری‌سازی و تبدیل به پول شده است‌.

 

محمدی اساس بنیاد علمی نخبگان را ارزیابی علمی اختراعات عنوان کرد و گفت: لازم است در این راستا ارگان‌ها و نهادهای اجرایی مختلف برای تجاری‌سازی فناورانه و نو‌آورانه همکاری لازم را داشته باشند.

 

وی از حمایت بنیاد علمی نخبگان از 320 نخبه خبر داد و تصریح کرد: از برترین‌های کنکور سراسری، برگزیدگان جشنواره خوارزمی و رازی‌، المپیادهای علمی دانشجویی و دانش‌آموزی حمایت می‌شود.

 

محمدی افزود: در استان کرمانشاه 54 شرکت دانش‌بنیان فعالیت می‌کنند که از حمایت مالی و معنوی بنیاد علمی نخبگان برخوردار هستند.

 

معاون بنیاد نخبگان استان کرمانشاه بابیان اینکه 19 نفر از دانشجویان برگزیده دانشگاه‌ها از حمایت بنیاد علمی نخبگان برخوردارند، خاطرنشان کرد: حمایت از برگزیدگان طلای ملی مهارت و اعطای تسهیلات نظام وظیفه به فارغ‌التحصیلان حوزه استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر در دستور کار بنیاد علمی نخبگان است

گزارش - حدیث -جمشیدی

                               

کرمانشاه                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :