موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نشست بازرگانی

a/110033 :کد

سفیر هند در ایران:

کاهش مبادلات اقتصادی ایران و هند

  چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ — ۱۲:۲۶
تعداد بازدید : ۱۵۳   
 تحلیل ایران -کاهش مبادلات اقتصادی ایران و هند

سفیر هندوستان در ایران گفت: سهم مبادلات ۲.۵ میلیارد دلاری بین ایران و هندوستان به ۹۰۰ میلیون دلار کاهش یافته است.

 

 

سفیر هندوستان در ایران گفت: سهم مبادلات 2.5 میلیارد دلاری بین ایران و هندوستان به 900 میلیون دلار کاهش یافته است.


تحلیل ایران- سارابه کمار ظهر امروز در نشست فعالان اقتصادی کرمانشاه با سفرای کشورهای هندوستان، افغانستان و پاکستان، اظهار داشت: نخست وزیر هند در اردیبهشت ماه امسال به ایران سفر کرد که مذاکرات خوب و مهمی با جمهوری اسلامی ایران داشت و قراردادهای اقتصادی زیادی بسته شد.

کمار با بیان اینکه در دیدار نخست وزیر هندوستان قرار شد برای گسترش روابط اقتصادی فاز یک چابهار برای ترانزیت بین کشورهای ایران و هندوستان و افغانستان استفاده شود، گفت: با یک هیأت شرکت هندی برای حفاری چاه نفت در خلیج فارس قرارداد بسته شد که اگر تفاهم‌نامه اجرایی شود، 3 تا 4 میلیارد دلار ارزش دارد.

وی با بیان اینکه اگر در حوزه گازی جمهوری اسلامی ایران مجوز بدهد، قرارداد معادن گازی هم بسته می‌شود، افزود: قراردادهایی زیر امضاء است که برای آن سرمایه‌گذاری انجام می‌دهیم.

سفیر هندوستان در ایران کرمانشاه را دارای پتانسیل‌ها و توانایی‌های خوبی عنوان کرد و گفت: یک شرکت هندی معروف در کرمانشاه سرمایه‌گذاری کرده است و امیدوارم سرعت سرمایه‌گذاری شرکت‌های هندی در کرمانشاه افزایش یابد.

کمار سخن رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه مبنی بر کاهش سهم مبادلات 2.5 میلیارد دلاری بین ایران و پاکستان به 900 میلیون دلار را تایید کرد و گفت: در دیدار محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و هیأت اتاق بازرگانی ایران در هند اعلام شد حجم مبادلات تجاری بین 2 کشور حداقل 30 میلیارد دلار باشد.

وی با بیان اینکه اگر هیدروکربن‌ها را از مبادلات برداریم به 2.5 میلیارد دلار کاهش می‌یابد، عنوان کرد: هندوستان پتانسیل زیادی دارد که اگر با ایران به توافق برسیم، مبادلات در بخش مهندسی پتروشیمی، فناوری اطلاعات، نساجی، کاشی، سرامیک و قطعات بین هندوستان و ایران انجام شود.

کمار افزود: منتظر دیدار بازرگانان هندی از کرمانشاه هستیم و انتظار داریم که بازرگانان کرمانشاه هم برای برقراری ارتباط تجاری به هندوستان بیایند و معرفی استان خواهرخوانده با کرمانشاه پیشنهاد خوبی است و اگر دفتر وزارت امور خارجه اجازه بدهد استان خواهرخوانده را معرفی می‌کنیم.

سفیر هندوستان در ایران با اشاره به اینکه هندوستان در سال‌های اخیر هفت درصد رنکینگ با سرعت پیشرفت اقتصادی داشته است، افزود: نخست وزیر هندوستان علاقه‌مند به استفاده از طرح‌های نوآورانه است که تمام روستاهای هند دیجیتالی باشد و در این زمینه تلاش کرده است.

وی با بیان اینکه فناوری فراوانی در هندوستان وجود دارد و حتی در روستاهای هند فناوری دیجیتال وجود دارد، خاطرنشان کرد: از مهندسان ایرانی برای مبادله آموزشی دعوت می‌شود و از پروژه‌های مهندسان ایرانی در هند استفاده می‌کنیم.

حدیث جمشیدی

                               

کرمانشاه                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :